Przegrana w Bydgoszczy

piątek, 30.4.2021 13:41 238 0

Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław od deficytu rozpoczęli walkę o brązowy medal w TAURON 1. Lidze. Pierwsze spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się w... trzech setach. BKS Visła Bydgoszcz wygrała, wybijając Gwardzistom pomysł na zwycięstwo zwłaszcza swoją solidną zagrywką. W Bydgoszczy gościom zabrakło argumentów.
 
Trudno jednoznacznie na "nie" oceniać czwartkowy mecz dla Gwardzistów. Zespół trenera Marka Lebedewa w każdym secie potrafił wyjść na prowadzenie, ale nie przełożyło się to na "coś więcej" na swoją korzyść. Konkretniejsi byli gospodarze, wystarczy spojrzeć na liczby. W zagrywce, dziewięć asów do jedenastu popsutych piłek. Wrocławianie oddali w tym elemencie trzynaście punktów po własnych błędach, tylko raz dobijając się skutecznie w pomarańczowe. Co do prowadzenia, goście mieli 21:19 w drugim secie, żeby przegrać do 22... Ostatnia set? 15:10 czy 16:13, aż wreszcie remis po 20. I ponownie kończy się do 22... Trudne do wytłumaczenia. Dodajmy, że dla Gwardzistów była to czwarta w sezonie porażka 0:3. Dwie z nich eWinner Gwardia zaliczyła w spotkaniach z... bydgoskim klubem.
 
– W każdym z setów mieliśmy punktową przewagę. Z partii na partię była ona nawet coraz większa. Nie dowieźliśmy jednak żadnego seta do końca. Przegrywamy 0:3, ale nie można powiedzieć, że oddaliśmy to spotkanie bez walki. Końcówki na pewno zaważyły, a to zazwyczaj w siatkówce stanowi, kto wygrywa mecz. Gdybyśmy grali do 15, wygralibyśmy ten mecz w trzech setach. Tak partię można jednak zamknąć dopiero w tie-breaku. Do niego w Bydgoszczy było nam daleko. Głupio stracone punkty w przyjęciu, coś nam też wpadło po siatce, za chwilę piłka przeszła przez palce... Naprawdę szkoda tego spotkania. To był nasz najgorszy mecz od dwóch miesięcy. Gramy jednak dalej, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw i wszystko możemy jeszcze odrobić – mówił po spotkaniu atakujący eWinner Gwardii, Damian Wierzbicki, najlepiej punktujący siatkarz meczu. 
 
BKS Visła dzięki wygranej objęła prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 1:0. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (tj. 2 maja) o g. 18:00 we Wrocławiu. Mecz będzie pokazywane na internetowej platformie IPLA.
 
BKS Visła Bydgoszcz – eWinner Gwardia Wrocław 3:0 (19, 22, 22)
Visła: Gałązka (7), Galabov (12), Kowalski (7), Karpiński (13), Masny (1), Łaba (10), Bonisławski (libero) oraz Lipiński (1), Strzeżek (2), Kaźmierczak.
Gwardia: Lubaczewski (9), Siwicki (8), Wierzbicki (15), Olczyk (3), Menzel (9), Mihułka (libero) oraz Gibek (1), Frąc, Nowik, Matula.
 
MVP spotkania: Janusz Gałązka

Dodaj komentarz

Komentarze (0)