komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 11 grudnia 2018

Damazego, Waldemara

Przed nami kolejna odsłona "Baletów w Imparcie"

czwartek, 11.10.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 323
kategorie artykułu:

Po raz drugi w tym roku Strefa Kultury Wrocław zaprasza na najbardziej roztańczoną imprezę w mieście. Po plenerowym otwarciu cyklu w rytmie swinga tym razem "Balety w Imparcie" zagoszczą we wnętrzach Mazowieckiej 17. 

Taneczne umiejętności będzie można sprawdzić w jednym z najbardziej temperamentnych stylów tańca – tangu. W programie: rozgrzewka z DJ’em – w tej roli Iwona Kaj, specjalistka od budowania atmosfery na milongach, lekcje otwarte prowadzone przez wrocławskich tangueros, pokazy profesjonalistów, prezentacje szkół tanga oraz milongi z zespołem na żywo. Gościem tej edycji będzie pochodzący z Berlina Malachai Payne, tancerz i nauczyciel tanga, który pasję do tańca towarzyskiego odkrył w wieku 14 lat, a wraz z nim zatańczy Ala MaLisa, tancerka, choreografka oraz DJ’ka.  

Na żywo zagra zespół Bandonegro, który od lat zmienia milongi w prawdziwe święto muzyki i tańca, a w swoim repertuarze posiada tradycyjne tanga argentyńskie, przetestowane na parkietach całej Europy oraz autorskie kompozycje i tangowe aranżacje światowych przebojów. Podczas otwartych lekcji, lokalni tangueros wprowadzą wszystkich początkujących w tajniki tańca, a w trakcie każdej milongi pomogą dotrzymać kroku. O podniebienia gości zadba Oda bistro, czyli nowe miejsce na mapie Nadodrza, które przez kuchnię produktu oddaje hołd temu co rzemieślnicze.

Każda edycja cyklu Balety w Imparcie ma na celu integrować wrocławskie środowiska taneczne oraz umożliwiać uczestnikom szlifowanie swoich umiejętności niezależnie od wieku oraz znajomości tanecznych kroków.

– To nasza nowa propozycja na formę obcowania z kulturą. "Balety w Imparcie" nie są zwykłą potańcówką – to kilkugodzinna lekcja tańca pełna przemyślanych przez nas niespodzianek dla oka i ucha.  Dodatkowo, za pomocą muzyki i tańca chcemy ułatwić dialog międzypokoleniowy. A przy okazji tej edycji spróbujemy także jak najlepiej wykorzystać przestrzeń Impartu, zmieniając w parkiet kilka pomieszczeń na raz – mówi Joanna Margolt, jedna z organizatorek wydarzenia.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 13 godz temu
wtorek, 4.12.2018 08:41
środa, 28.11.2018 10:06
środa, 28.11.2018 07:00
piątek, 23.11.2018 14:05
Kserokopiarki
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
Teagle
cz??ci Samsung
Wypo?yczalnia osuszaczy
monitoring GPS
Sklep AZE
biura do wynaj?cia