Prowadzili samochód pod wpływem narkotyków

niedziela, 4.2.2018 10:17 991 0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali w ostatnim czasie prawa jazdy dwóm kierującym, podejrzanym o prowadzenie samochodów pod wpływem środków odurzających. Teraz za swoje czyny odpowiedzą oni przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na ul. Kolejowej w Polkowicach uwagę policjantów zwrócił samochód, którego kierowca gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. 26-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego podczas policyjnej kontroli zachowywał się nerwowo. Wzbudziło to u policjantów podejrzenie, że może on być on pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

Kolejna kontrola drogowa podjęta przez funkcjonariuszy na ul. 3-go Maja również zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. 37-latek z Chojnowa w rozmowie z funkcjonariuszami był wyraźnie pobudzony. Również i tym razem badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny potwierdzając obecność amfetaminy i metamafetaminy w jego organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.

Pamiętajmy. Każda ilość wypitego alkoholu lub kierowanie pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tacy kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Polkowiccy policjanci apelują do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, aby jak najszybciej poinformowały o tym Policję i nie czekały na tragedię jaka może spotkać innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Polkowicach

Dodaj komentarz

Komentarze (0)