Prowadził auto będąc pod wpływem środków odurzających

środa, 13.10.2021 12:40 168 0

 

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli podejrzanie zachowującego się kierującego osobową Hondą. Jego styl jazdy mógł sugerować, że jest pod wpływem alkoholu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 27-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego wprawdzie był trzeźwy, a jego stan spowodowany był zażytymi wcześniej środkami odurzającymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto za kratki.

 

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego komendy miejskiej, podczas patrolowania ulic Grabiszynka, zauważyli osobową Hondę, której styl jazdy mógł wskazywać że znajduje się on pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie.

 

W trakcie kontroli policjanci przebadali 27-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 mg/l.

 

W tej sytuacji funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że stan młodego mężczyzny może być następstwem przyjęcia przez niego innych substancji psychoaktywnych.

 

Ich przypuszczenia były słuszne, a młody mężczyzny przyznał się, że zażywał amfetaminę.

 

Podejrzenia wrocławskich policjantów, które zbiegły się z oświadczeniem kierowcy, potwierdził test wykonany na urządzeniu do badania obecności substancji odurzających w organizmie, którego wynik jednoznacznie potwierdził obecność amfetaminy.

 

Kierowca zakończył swoją podróż w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Kolejny raz czujność oraz natychmiastowa interwencja wrocławskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z ruchu potencjalnego sprawcy tragedii.

 

Ponawiamy apel, aby nie korzystać ze środków odurzających. Uzależnienie, które powoduje ich zażywanie, prowadzi nie tylko do poważnych problemów ze zdrowiem, ale też niejednokrotnie niesie za sobą rozpad więzi społecznych i rodzinnych. Nie warto przekreślać swojej przyszłości.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)