Promenady wrocławskie z lepszym dostępem do ochrony zdrowia

wtorek, 4.5.2021 12:30 0

LEPSZY DOSTĘP DO OCHRONY ZDROWIA NA PROMENADACH WROCŁAWSKICH.

W centrum dynamicznie rozwijającego się osiedla powstał ośrodek medyczny sieci NZOZ Twój Lekarz. Przychodnia przy ulicy Zakładowej 11E od środy 5 maja świadczyć będzie usługi w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej z refundacją NFZ oraz komercyjnej Opieki Specjalistycznej.

Nowa placówka jest częścią sieci, która od 2003 roku świadczy usługi medyczne na terenie gminy Kobierzyce i na kilku osiedlach Wrocławia. Z 11 przychodni ze znakiem Twój Lekarz korzysta regularnie ponad 30 tysięcy ludzi, którzy mają do dyspozycji: Podstawową Opiekę Zdrowotną, Poradnie Specjalistyczne, Pracownie Rehabilitacji, Medycynę Pracy, Punkty Szczepień.

„Od ponad roku z powodu pandemii koronawirusa nasze przychodnie działają w nowym standardzie bezpieczeństwa – mówi szefowa sieci Twój Lekarz dr Mariola Madler – Litera. Przykładamy ogromną wagę do ochrony przed zarażeniem, ale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób unika kontaktów z ochroną zdrowia, ze względu na obawę przed koronawirusem.” – dodaje lekarka.

Taką postawę potwierdzają badania sondażowe przeprowadzone przez Kliniki.pl wspólnie z SW Research. Wynika z nich, że w czasie pandemii połowa Polaków odkładała na później wizyty lekarskie i badania diagnostyczne. Co ciekawe, 54% badanych unikało placówek publicznej ochrony zdrowia, a w przypadku ośrodków prywatnych odsetek ten wynosił 27%. Niemal jedna trzecia ankietowanych deklaruje, że wróci do normalnego korzystania z usług medycznych, dopiero gdy skończy się pandemia.

„Niestety takie nastawienie, to niemal gwarancja zaostrzenia się chorób przewlekłych i późnego wykrywania schorzeń nowotworowych – ostrzega dr Mariola Madler – Litera, podkreślając, że „czasem wizyta u lekarza rodzinnego może uratować nam życie. Dlatego tak ważny jest łatwy dostęp do Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zachęcanie pacjentów by z niego korzystali.”

Wszystkie informacje dotyczące nowej przychodni Twój Lekarz na Promenadach Wrocławskich wraz z listą specjalistów oraz internetową rejestracją, znajdą Państwo pod adresem internetowym: https://www.twojlekarz.net/promenady/

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 600 875 590

Zespół NZOZ Twój Lekarz

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz