Projekty samorządów uczniowskich sfinansuje miasto

wtorek, 4.6.2024 12:32 131 0

Uczniowie wymyślili i zgłosili, miasto sfinansuje. Mowa o ośmiu projektach, które zwyciężyły w konkursie na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich. Do końca listopada mają zostać zrealizowane. Co to za projekty? O tym więcej w informacji prasowej.
Do konkursu wspieranie aktywności samorządów uczniowskich zgłoszono 12 projektów. Osiem z nich nagrodzono. Na realizację każdego z tych projektów (jeszcze w tym roku) zostanie przeznaczonych ok. 10 tys. złotych.

Nagrodzone projekty:
·        Liceum Ogólnokształcące nr I (m.in.: strefa relaksu, nowe rośliny),
·        Liceum Ogólnokształcące nr XII (m.in.: nowe wyposażenie i mural w stołówce, nowe rośliny),
·        Zespół Szkół nr 8 (m.in.: zewnętrzna strefa relaksu i organizacja festiwalu kreatywności, ekran projekcyjny),
·        Liceum Ogólnokształcące nr VI (m.in.: rozbudowa radiowęzła szkolnego i sprzętu do tworzenia treści multimedialnych),
·        Elektroniczne Zakłady Naukowe (m.in.: modernizacja i doposażenie przestrzeni dla samorządu uczniowskiego),
·        Liceum Sztuk Plastycznych (m.in.: strefa wypoczynku wewnątrz szkoły),
·        Zespół Szkół Budowlanych (wyposażenie grupy teatralnej – nagłośnienie, instrumenty muzyczne, kostiumy, scenografia,
udział w warsztatach teatralnych),
·        Zespół Szkół nr 1 (m.in.: rozbudowa strefy wypoczynku, nowe głośniki, mikrofon, wyjazd integracyjny).

– Dzięki przyznanym środkom, uczniowie będą mogli korzystać z nowych stref wypoczynkowych, które były najczęściej zgłaszanymi pomysłami. Ponadto przyznaliśmy dofinansowanie na imprezy i wycieczki integracyjne, wyposażenie radiowęzła, pomieszczenia samorządu uczniowskiego i zazielenianie terenów na zewnątrz szkoły – opowiada Mateusz Całkowski, członek komisji jury, radny Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.
Dla uczniów ważne było przede wszystkim to, że robią coś dla swojej uczniowskiej społeczności według własnego pomysłu. Przykładowo w LO nr VI odnowiony zostanie radiowęzeł oraz zakupiony sprzęt do realizacji materiałów w social mediach.

– Cieszymy się, że dzięki temu konkursowi mieliśmy wpływ na to, co powstanie w naszej szkole. To była oddolna inicjatywa, którą już od dłuższego czasu chcieliśmy zrealizować, a teraz nadarzyła się okazja na jej sfinansowanie i z niej skorzystaliśmy – mówi Tomasz Peternek z samorządu uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr VI. – Będziemy mieć m.in. nowy radiowęzeł i sprzęt do nagrywania, by relacjonować w social mediach, co ciekawego dzieje się w naszej szkole. Chcemy także przeprowadzać wywiady z nauczycielami oraz nagrywać szkolne podcasty – dodaje.  

Konkurs - finansowany z miejskiego budżetu - przeprowadzono wśród samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto. Jego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia.  

– Chcemy w ten sposób wspierać aktywność samorządów uczniowskich, współpracę między młodzieżą oraz promować działania społeczne w szkołach. To ważne, aby młodzież czuła, że ma realny wpływ na to, co dzieje się w ich placówkach i chciała się w życie szkoły angażować – podkreśla Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.  

Zwycięskie projekty (osiem projektów) mają zostać zrealizowane do końca listopada.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)