Program usuwania azbestu - deklaracje do końca grudnia

poniedziałek, 18.12.2017 10:45 688 0

Przypominamy, że do końca 2017 roku roku można składać deklaracje przystąpienia do programu usuwania azbestu w 2018 roku!

Wydział Środowiska i Rolnictwa informuje, że mieszkańcy Wrocławia zainteresowani dofinansowaniem prac związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych w roku 2018, mogą do końca grudnia 2017 r. składać deklaracje przystąpienia do "Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia". 

Druki deklaracji i wymaganych załączników są dostępne na stronach internetowych bip.um.wroc.pl oraz wsiedzibie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. W. Bogusławskiego 8, 10. Deklaracje należy przesłać na adres: Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. W. Bogusławskiego 8, 10, 50-031 Wrocław lub składać bezpośrednio w sekretariacie Wydziału: ul. W. Bogusławskiego 8, 10, pokój 403. 

WNIOSEK. 

Na terenie Wrocławia znajduje się jeszcze ponad 2 tys. ton wyrobów azbestowych, które zgodnie z przepisami prawa powinny zostać usunięte do końca 2032 roku. Obowiązek usunięcia azbestu spoczywa na właścicielach nieruchomości, na których azbest jest wykorzystywany. Koszt usunięcia wyrobów zawierających azbest ponosi właściciel obiektu. Można jednak otrzymać wsparcie finansowe na prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem azbestu uczestnicząc w „Programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia”. 

Program jest realizowany od 2012 r. przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

W latach 2012-2017 w ramach Programu usunięto z terenu miasta 941,8 ton wyrobów azbestowych. Zasady realizacji Programu określa Zarządzenie Nr 4536/12 Prezydenta Wrocławia z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie określenia zasad i warunków realizacji Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia. 

Realizacja Programu nie obejmuje kosztów związanych z zastąpieniem usuniętych wyrobów zawierających azbest wyrobami bezazbestowymi. Nie obejmuje również refinansowania wydatków związanych z usuwaniem azbestu poniesionych wcześniej przez użytkowników wyrobów zawierających azbest. 

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie do 100% dofinansowania na zadanie obejmujące demontaż wyrobów oraz transport i unieszkodliwienie na składowisku odpadów azbestowych. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)