Program Long Story Short Film Festiwal - start już 17 maja!

czwartek, 14.5.2020 09:53 959 0

Znany jest już program „Long Story Short” Film Festival. Widzowie festiwalu obejrzą w sumie 92 filmy - 76 filmów konkursowych i 16 propozycji pozakonkursowych. Pierwsze pokazy już 17 maja. Festiwal zakończy wirtualne wręczenie nagród zaplanowane na 24 maja. 

„Long Story Short Film Festival” to pierwszy w historii Dolnego Śląska festiwal filmowy, który w całości odbędzie się online. Pierwsze pokazy odbędą się już 17 maja. Festiwal potrwa do 24 maja. Dostęp do wszystkich prezentowanych filmów będzie całkowicie bezpłatny. Filmy będą prezentowane codzienne w 4 blokach: animacje o godz. 13, filmy dokumentalne o godz. 15, fabularne o godz. 18:00, a pokazy sekcji Panorama zaplanowano na godz. 21. 

- Program festiwalu podzielono na dwie sekcje: Konkurs i Panoramę. W konkursie pokażemy 76 filmów krótkometrażowych zgłoszonych przez twórców z całego kraju, w tym 26 animacji, 19 dokumentów i 31 fabuł. W sekcji Panorama miłośnicy kina znajdą 14 znakomitych propozycji nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wśród nich filmy znanych i cenionych reżyserów, m.in.: Jana Komasy, Agnieszki Smoczyńskiej, czy Jagody Szelc. W programie znajdą się również dwa pokazy specjalne – urodzinowa projekcja dyplomowej etiudy Sylwestra Chęcińskiego z 1955 roku pt. „Człowiek nie umiera” oraz światowa premiera 2 odcinka serialu „Czarne pola” w reż. Przemysława Wojcieszka. Nie zabraknie też rozmów i spotkań z twórcami. Będzie też kilka niespodzianek – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Long Story Short Film Festival.

W sekcji PANORAMA widzowie zobaczą 14 tytułów. Każdego dnia w programie festiwalu przewidziano pokazy dwóch filmów tej sekcji. Co ważne, będą one dostępne dla widzów jedynie w czasie przewidzianym w programie na ich projekcję. Filmy z sekcji KONKURS będą dostępne dla widzów festiwalu przez cały okres trwania wydarzenia.

Wraz ze startem festiwalu, swoją pracę rozpocznie jury festiwalowe, które wyłoni zwycięzców nagrody głównej – Salamandry. Zaproszenie do jury nagrody głównej tegorocznej edycji festiwalu przyjęli Marek Lechki, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, Łukasz Maciejewski, filmoznawca, krytyk filmowy oraz teatralny, Anna Różalska, producentka filmowa, Cezary Studniak, aktor, reżyser i scenarzysta, dyrektor artystyczny PPA, Jagoda Szelc, scenarzystka i reżyserka filmowa, Agnieszka Wolny – Hamkało, poetka, pisarka i publicystka, Agnieszka Zwiefka, scenarzystka i reżyserka filmowa oraz Jarosław Perduta, menadżer kultury, szef Dolnośląskiego Centrum Filmowego i pomysłodawca festiwalu.

Członkowie jury przyznają Nagrody Główne festiwalu - statuetki Salamandry i czeki w wysokości 3.000 zł w trzech festiwalowych kategoriach: fabuła, dokument i animacja. 

Zgłoszone do konkursu filmy powalczą również o dwie dodatkowe nagrody: Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności. W obu przypadkach nagroda pieniężna wyniesie 1000 zł. Nagrodę Dziennikarzy przyzna jury dziennikarskie w składzie: Katarzyna Aszkiełowicz, Paweł Czuma, Agata Dzikowska, Paweł Gołębski, Michał Hernes, Monika Jaworska, Adam Kruk, Krzysztof Majewski, Małgorzata Matuszewska, Robert Migdał, Magda Piekarska, Małgorzata Waszkiewicz, Małgorzata Wieliczko, Tomasz Wołodźko i Wanda Ziembicka-Has. Nagrodę Publiczności przyznają widzowie festiwalu w głosowaniu, które odbędzie się na stronie festiwalu na zakończenie imprezy. O szczegółach dotyczących sposobu i trybu głosowania poinformujemy w dniu rozpoczęcia wydarzenia – 17 maja.  

Festiwal został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego. 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl  i na www.dcf.wroclaw.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz