Problem rogatek kolejowych na ul. Buforowej i Zwycięskiej. Jakie rozwiązania zostały wdrożone?

środa, 29.6.2022 16:00 342 0

27 czerwca odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami straży miejskiej, policji, MPK i PKP PLK. Celem było wypracowanie i wdrożenie pilnych rozwiązań, pozwalających rozwiązać problemy z rogatkami na ul. Zwycięskiej i Buforowej.

Problem notorycznie psujących się rogatek już od dwóch tygodni uprzykrza życie mieszkańcom południowych rejonów Wrocławia. Choć na linię kolejową Wrocław – Sobótka - Świdnica czekało wielu, jej otwarcie dostarczyło utrudnień kierowcom.

Pierwszy pociąg wyruszył nową linią 12 czerwca. Od tego czasu miały miejsce 22 zdarzenia, w trakcie których doszło do uszkodzenia rogatek. Niemal wszystkie z nich stanowiły efekt łamania przepisów przez kierowców.

Wspólne ustalenia, aby rozwiązać problem rogatek

W poniedziałek 27 czerwca, na zaproszenie prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, w Ratuszu spotkali się przedstawiciele straży miejskiej, policji, Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego, MPK Wrocław oraz dyrektor dolnośląskiego oddziału PKP PLK, Zbigniew Gzik.

Celem spotkania było opracowanie rozwiązań, które zniweluję problem psujących się rogatek na ul. Zwycięskiej i Buforowej.

Aby bardziej zadbać o bezpieczeństwo podróżujących – zarówno samochodami, jak i koleją – a także zminimalizować ryzyko kolejnych utrudnień, dyrektor PKP PLK zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowego nadzoru bezpieczeństwa przez Służbę Ochrony Kolei w szczytach komunikacyjnych. Pogotowie kolejowe będzie pełniło częstsze, lotne dyżury w okolicach rogatek – tak, aby w razie awarii reakcja mogła być jak najszybsza. PKP PLK przeprowadzi również kampanię edukacyjną „Bezpieczny przejazd”.

Kolejnym efektem rozmów zainicjowanych przez prezydenta Wrocławia było rozpoczęcie prac nad rozwiązaniami technicznymi, które umożliwią zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach przy ul. Zwycięskiej i Buforowej. Sytuację w obu newralgicznych miejscach już od zeszłego tygodnia kontrolują funkcjonariusze straży miejskiej, policji oraz pracownicy MPK Wrocław.

Tekst: wroclaw.pl, foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)