Prezes Załęczny i dyrektor Balda o przedłużonych kontraktach

piątek, 8.12.2023 15:06 212 0

Prezes Śląska Wrocław - Patryk Załęczny - wraz z dyrektorem sportowym, Davidem Baldą, zaprezentowali dwie dobre informacje dla kibiców Śląska Wrocław. Umowy z klubem przedłużyli Rafał Leszczyński i Petr Schwarz. 

Patryk Załęczny: Chcemy wznosić nasz klub na wyżyny profesjonalizmu, jednym z elementów tego jest choćby pomysł, by przedmeczowe konferencje prasowe, zwłaszcza przed domowymi meczami, robić właśnie na Tarczyński Arena Wrocław. Transmitujemy konferencje na żywo dla naszych kibiców, mogą oni również zadawać pytania, staramy się, by klub był jak najbardziej otwarty na fanów.

Chcę też zapewnić, że mamy wspólną wizję - razem z trenerem Magierą i dyrektorem Baldą chcemy budować silny Śląsk Wrocław. Stawiamy sobie cele krótko i długoterminowe. Nie chcemy osłabić zimą naszej drużyny. Przeciwnie, chcemy ją wzmocnić. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, na szczegóły jeszcze przyjdzie czas. Do tego dochodzi przedłużenie kontraktów i zatrzymanie członu zespołu. Pierwszy krok w tę stronę już dzisiaj, czyli Rafał Leszczyński i Petr Schwarz z nowymi umowami, odpowiednio do 2027 oraz 2026 roku.

Oczywiście serdecznie zapraszam wszystkich na sobotni mecz Śląska z Koroną Kielce. Podczas tego spotkania będziemy wręczać upominek dla naszego 200-tysięcznego kibica w tym sezonie. Już teraz na nasze mecze przyszło więcej fanów niż w ubiegłych rozgrywkach za co bardzo dziękujemy. Liczymy, że na spotkanie z Koroną frekwencja też będzie wysoka.

David Balda: Nie chcę mówić na którym miejscu w tabeli chcemy zakończyć sezon, ale mamy wspólnie jasny cel - zbudować drużynę długoterminowo. Żeby obecny sezon nie był czym wyjątkowym, ale by to kontynuować. Dziś prezentujemy dwa przedłużone kontrakty z ważnymi zawodnikami. Jestem bardzo szczęśliwy, że nam zaufali i chcą kontynuować drogę ze Śląskiem. Rafał i Petr to podstawowi zawodnicy, wokół których można budować kadrę. Podpisali długoterminowe kontrakty, więc nas to zabezpieczy, by zachować stabilność w drużynie.

Oczywiście negocjuję kontrakty z wieloma innymi naszymi zawodnikami. Mam nadzieję, że wkrótce podamy kolejne dobre informacje w tym temacie. Jesteśmy w rozmowach jeśli chodzi o nowych zawodników. Transfery to nie jest jednak temat na dziś. Jesteśmy otwarci na pytania, mamy spójną wizję i budujemy razem Śląsk Wrocław.

 

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)