Prezent dla maluchów od Hali Stulecia

środa, 2.6.2021 14:52 183 0

W kompleksie Hali Stulecia 1 czerwca, po ponad półtorarocznej przerwie epidemiologicznej, została uruchomiona tzw. mała fontanna. Od teraz będzie ona dostępna przez sezon letni dla wszystkich gości kompleksu.

Mała fontanna przy Pergoli jest szczególnie uwielbiana właśnie przez dzieci, to one w upalne dni ochładzają się biegając między skaczącymi strumieniami wody. — Z powodu epidemii mała fontanna od ponad roku była wyłączona. Ogromnie się cieszę, że w końcu możemy ją uruchomić, a okazją do tego jest jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. To nasz prezent dla wszystkich maluchów. Jak fontanna, to woda. A jak woda to i ekspert od wody, czyli MPWiK. Wspólnie przygotowaliśmy różne atrakcje, w tym warsztaty ekologiczne, których motywem jest właśnie życiodajna woda. Uczyliśmy się poprzez zabawę, tak, aby kolejne pokolenia wrocławian uwrażliwić i zmotywować w kwestii dbania o środowisko – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Animowane przygody dzielnych Strażników Wody stały się pretekstem do rozmowy na temat ekologii, roli wody w życiu każdego z nas i sposobów na jej oszczędzanie. – Z myślą o najmłodszych połączyliśmy siły z Halą Stulecia i wspólnie przygotowaliśmy zajęcia, które były świetną zabawą i jednocześnie nauką. W MPWiK troszczymy się o środowisko, ale także uczymy jak o nie dbać, tak by nasza planeta służyła kolejnym pokoleniom. Tę naszą misję realizujemy w Hydropolis. Czujemy się odpowiedzialni za lokalną społeczność, dlatego jesteśmy wszędzie tam, gdzie możemy pokazać, jak żyć ekologicznie. Zwłaszcza jeśli dotyczy to dzieci. To od nich zależy przyszłość świata – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. Po krótkich zajęciach pracownicy Hali Stulecia i MPWiK zaprosili uczestników zajęć na grę terenową. Na terenie kompleksu zostały ukryte konewki MPWiK Wrocław, a zadaniem najmłodszych było ich odszukanie.1 czerwca zmienił się też harmonogram pokazów dziennych dużej fontanny, czyli Fontanny Multimedialnej. Pokazy dzienne odbywają się o każdej pełnej godzinie między 10.00 a 21.00. Z powodu awarii oświetlenia fontanna i jej pokazy nie są podświetlane, nie odbywają się też pokazy specjalne.

Dzięki zniesieniu części obostrzeń otwarte zostały ogródki gastronomiczne – na Tarasie letnim przy Pergoli pojawiły się stoliki, krzesła i wygodne leżaki. Strefa foodtrucków, która dotychczas działała latem na Placu pod Iglicą, została przeniesiona pod wejście do Hali Stulecia od stronu ul. Wróblewskiego. Strefa została wyposażona przez Halę Stulecia w jeden, wspólny dla klientów wszystkich punktów strefy, ogródek z parasolami.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)