komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Premier: Chcemy, żeby to była droga życia - "ósemka" ma być w klasie drogi ekspresowej

sobota, 8.9.2018 19:37 , komentarze: 3 , odsłony: 1254
kategorie artykułu:

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę 8 września odwiedził Dolny Śląsk. W Kłodzku uczestniczył w podpisaniu aneksu do programu inwestycyjnego zmieniające kategorię drogi nr 8 z krajowej na ekspresową. Oznacza to, że przygotowywana dokumentacja przebudowy "ósemki" musi uwzględnić dwa pasy w obu kierunkach od Wrocławia do Kłodzka. 

Dobre wiadomości dla Dolnego Śląska - odcinek drogi krajowej Wrocław - Kłodzko będzie w parametrach drogi ekspresowej! W obecności premiera Mateusza Morawieckiego minister Andrzej Adamczyk podpisał dziś Aneks do Programu inwestycyjnego, który przewiduje wybór wariantu drogi o parametrach drogi w klasie S - poinformował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. 

Szef rządu, Mateusz Morawiecki podkreślił natomiast znaczenie inwestycji dla rozwoju regionu. To niezwykle ważne wydarzenie dla Dolnego Śląska, w szczególności dla wszystkich miast położonych wzdłuż drogi krajowej nr 8. Jak zaznaczył, ta droga bardzo często przez mieszkańców nazywana jest drogą śmierci. 

- My chcemy, żeby to była droga bezpieczna, która tchnie nowe życie w południe Dolnego Śląska. By nie tylko przyciągała turystów do tych przepięknych ziem, ale również, żeby łatwiej można było stąd wywozić towary, tworzyć tutaj nowe miejsca pracy oraz otwierać nowe fabryki – mówił premier Mateusz Morawiecki. 

 

Czy oprócz uwzględnienia w projektowaniu, że "ósemka" ma być drogą ekspresową, znajdą się także pieniądze na jej przebudowę? Czy trasa z Wrocławia do Kłodzka po dwa pasy w obu kierunkach nadal zostanie najlepszą przedwyborczą obietnicą kolejnych politycznych ugrupowań? Przekonamy się już wkrótce.

 

 

Wasze komentarze

No to za 10 latek pojedziem na Kudowe expressem
wtorek, 11.09.2018 07:59 autor: poboczem
brawo Ty
niedziela, 09.09.2018 05:44 autor:

poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork