komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Prapremierowy koncert Igora Herbuta na inaugurację jesiennego sezonu w Imparcie

środa, 30.9.2020 14:31 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Po czterech znakomicie przyjętych płytach grupy LemON Igor Herbut zdecydował się na nagranie solowego albumu. "Chrust" to bezwzględnie szczere i intymne wydawnictwo, które sam artysta nazywa swoim notesem. Już 16 października o 19:00 materiał z tegorocznego krążka charyzmatycznego wokalisty zabrzmi w Imparcie.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na plany Igora, uniemożliwiając mu koncertową promocję nowego materiału. Występ w sali teatralnej Impartu będzie prapremierowym wykonaniem utworów z "Chrustu" na żywo. Trudno o lepsze otwarcie jesiennego sezonu w Imparcie. Ostatnie miesiące spędziliśmy na organizacji wydarzeń plenerowych, zapraszając wrocławian na plac Społeczny, na którym zbudowaliśmy Letnią Scenę Impartu. Teraz wracamy do wnętrza gmachu położonego przy Mazowieckiej 17.

- Długo zastanawialiśmy się, jak nazwać ten koncert. Teoretycznie zapowiada on trasę koncertową Chrust. Teoretycznie, bo mamy rok 2020, więc zapowiadanie czegokolwiek to sport ekstremalny. Nazwałem go więc Chrust – koncert prapremierowy. Razem z Harrym, Piotrkiem, Tomkiem i Przemkiem zagramy dla Was po raz pierwszy materiał z mojego solowego albumu. Chciałbym napisać coś więcej, ale chyba nie chcę zapeszać. Ci, którzy znają ten album, wiedzą, jak bardzo specjalny będzie to dla mnie wieczór – komentuje Igor Herbut.

Wydany w kwietniu nakładem Wydawnictwa Agora album „Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku Igor wykonał na żywo w radiowej Trójce. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy, których także słyszymy na "Chruście" - gitarzysta Przemysław Świerk, basista Piotr Kołacz, perkusista Tomasz "Harry" Waldowski i klawiszowiec Tomasz Świerk.

- Do zobaczenia kochany Wrocławiu. Wrocławiu, w którym wszystko się rozpoczyna! – w tych słowach Igor zaprasza do wzięcia udziału w jego koncercie.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele