Poznajcie Wrocławianki Roku 2020 i Wrocławską Radę Kobiet

wtorek, 11.5.2021 13:21 225 0

Spotkacie się z nimi na północnej pierzei Rynku. Do zawarcia z nimi „bliższej” znajomości zachęca Wrocławska Rada Kobiet, która jest inicjatorką plebiscytu Wrocławianka Roku. Laureatkami pierwszej odsłony tego szczególnego „konkursu” zostały panie, które wyróżniają się w działalności równościowej, społecznej i edukacyjnej, proekologicznej, naukowo-badawczej, a także przebojową siłą młodości.

– Uroczystą galę honorującą wspaniałe wrocławianki celebrowaliśmy w grudniu ubiegłego roku, natomiast chciałyśmy w ramach upowszechniania tych wspaniałych, mądrych kobiet przedstawić je szerszej rzeszy wrocławianek i wrocławian, tak by mogli się zapoznać ze wspaniałą działalnością tych pań – powiedziała w dniu otwarcia wystawy na Rynku, 10 maja, Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet.

 – Cieszę się, że udało się nam spotkać w tym trudnym covidowym czasie w NFM [tam odbyła się uroczysta gala; patrz relacja poniżej – red.], zainicjować ten konkurs i pokazać prawdziwy potencjał Wrocławia – niesamowite, twórcze kobiety, które w swoich dziedzinach doszły do perfekcji. Mało tego, są gotowe dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, robiąc coś dobrego dla miasta – podkreśla prezydent Jacek Sutryk, który przybył na oficjalne otwarcie plenerowej prezentacji i Wrocławianek Roku, i Wrocławskiej Rady Kobiet.

– Jednocześnie zachęcam wszystkich, by wskazywali nam kolejne wrocławianki, godne takiego uhonorowania. Nie o wszystkich przecież wiemy, a są z pewnością – robią rzeczy mniejsze i większe, co nie ma przecież znaczenia, ponieważ nasza codzienność składa się i małych spraw i dużych dokonań – podkreśla prezydent.

Jak informuje przewodnicząca WRK Joanna Nyczak, kolejna edycja Wrocławianek Roku 2021 jest już w planach. Szczegóły na temat naboru/zgłoszeń zostaną ogłoszone po wakacjach. – Mam nadzieję, że będziemy miały trudny wybór, a zgłoszeń będzie dużo – mówi przewodnicząca.

źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)