Potrącenie rowerzystki na ul. Curie-Skłodowskiej

czwartek, 15.7.2021 11:16 282 0

Wakacje trwają, a pogoda na zewnątrz sprzyja przejażdżkom rowerowym. Na wrocławskich ulicach można spotkać wielu zwolenników właśnie takiego środka transportu. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzystki doszło na ulicy Curie- Skłodowskiej, gdzie cyklistka wjechała na skrzyżowanie, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Niestety manewr ten zakończył się zderzeniem z prawidłowo jadącym motocyklistą. Konieczne było przewiezienie 24-letniej kobiety do jednego z wrocławskich szpitali.

W kodeksie drogowym opisanych jest wiele sytuacji, w których kierujący powinien zachować szczególną ostrożność. Jedną z nich jest zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów. Jest to na tyle ważne, gdyż rowerzysta w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawiony jest jakiejkolwiek technicznej ochrony m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, czy samej karoserii pojazdu, która również stanowi osłonę. Niestety w starciu z pojazdem, bezpośrednio narażone jest jego zdrowie i życie.

Jednak w opisywanym przypadku to sama rowerzystka wyrządziła sobie krzywdę, kompletnie lekceważąc obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, jako sprawcę zdarzenia wskazali 24-letnią cyklistkę, która wjechała na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła wyświetlanego dla jej kierunku jazdy. Niestety zderzyła się z prawidłowo jadącym kierującym motocyklem.

Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

Respektujmy przepisy ruchu drogowego, i bezwzględnie stosujmy się do sygnalizacji świetlnej. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo na drodze, abyśmy nie popełnili błędu mogącego kosztować nasze czy czyjeś zdrowie lub nawet życie.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)