Potrącenie pieszej na Moście Osobowickim

wtorek, 12.10.2021 09:44 264 0

Wrocławscy policjanci obsługujący na co dzień zdarzenia drogowego zostali skierowani na Most Osobowicki, gdzie miało dojść do potrącenia osoby pieszej. Na miejscu okazało się, że 34-latka przebiegała przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Kobieta została potrącona przez kierującą osobową Toyotą. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

Niejednokrotnie zdarza się, że łamiąc obowiązujące przepisy, wyrządzamy sami sobie krzywdę. Podobnie było na Moście Osobowickim, gdzie 34-latka przekraczała jezdnię. Jednak miejsce, które wybrała do przejścia na drugą stronę, zgodnie z aktualnymi przepisami było niedozwolone. Wrocławianka, przebiegała przez jezdnię w miejscu, w którym nie było przejścia dla pieszych i wówczas została potrącona przez kierującą osobową Toyotą.

Zasady przekraczania jezdni przez osoby piesze są szczegółowo opisane w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Artykuł 14 wspomnianego aktu prawnego mówi, że zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, a także przebiegania przez jednię. Zastosowania się do tego przepisu zabrakło na Moście Osobowickim.

Niestety na skutek zdarzenia wrocławianka z obrażeniami ciała trafiła do jednej z placówek medycznych na terenie miasta.

Pamiętajmy, że osoby piesze traktowane są jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, którego nie chroni karoseria pojazdu, poduszki powietrzne czy inne systemy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie w zderzeniu z pojazdem zdrowie i życie pieszego jest zagrożone. Stosujmy się bezwzględnie do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)