Potrącenie osoby pieszej na ulicy Starogajowej

wtorek, 30.11.2021 13:33 306 0

Wrocławscy policjanci obsługujący na co dzień zdarzenia drogowego zostali skierowani na ulicę Starogajową, gdzie miało dojść do potrącenia osoby pieszej. Na miejscu okazało się, że kierująca smartem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 54-letniego wrocławianina. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

W kodeksie drogowym opisanych jest wiele sytuacji, w których kierujący powinien zachować szczególną ostrożność. Jedną z nich jest zbliżanie się do przejścia dla pieszych. Jest to na tyle ważne, gdyż pieszy w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawiony jest jakiejkolwiek technicznej ochrony m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, czy samej karoserii pojazdu, która również stanowi osłonę. Niestety w starciu z pojazdem, bezpośrednio narażone jest zdrowie i życie pieszego.

Zachowania szczególnej ostrożności zabrakło na ulicy Starogajowej, gdzie 40-letnia kierująca smartem nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu po przejściu dla pieszych.

Niestety 54-latek został potrącony i odniósł obrażenia wymagające przewiezienia go do jednego z wrocławskich szpitali. To właśnie od poniesionych obrażeń zależne będzie jakie konsekwencje poniesie kierująca. W przypadku zakwalifikowania tego zdarzenia jako wypadek drogowy i odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez mężczyznę kara pozbawienia wolności może wynieść nawet 8 lat.

źródło: KMp we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)