Potrącenie na przejściu dla pieszych

czwartek, 16.9.2021 13:33 315 0

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek wieczorową porą na ulicy Broniewskiego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że młody mężczyzna, przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej czerwony sygnał. 23-latek został potrącony przez kierującą osobowym Chevroletem i z licznymi obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

W Ustawie Prawo o Ruchu Drogowego opisanych jest wiele sytuacji, w których należy zachować szczególną ostrożność, znajdując się na drodze. Jedną z nich jest ta opisana w artykule 13 mówiącym o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Niestety do złamania tej elementarnej zasady doszło na ulicy Broniewskiego, gdzie 23-latek wszedł na przejście dla pieszych przy wyświetlanym czerwonym sygnale. W tym samym czasie wjechała na nie prawidłowo jadąca, kierująca osobowym Chevroletem i wówczas doszło do potrącenia młodego mężczyzny.

Skutki tej decyzji niestety były bardzo poważne, mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Przykład ten pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Pamiętajmy, że takie zdarzenia to nieszczęście i krzywda osoby potrąconej, ale także wielokrotnie trauma dla osoby siedzącej za kierownicą.

Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, aby do takich zdarzeń jak opisane nie dochodziło.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)