Poszukiwany 16-latek został zatrzymany przez policjantów

czwartek, 16.9.2021 09:06 170 0

Nastolatek podejrzewany o udział w różnego rodzaju przestępstwach, w tym m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, bójkach, pobiciu oraz posiadanie narkotyków, wpadł w ręce mundurowych z wrocławskiego Ołbina. Policjanci zauważyli poszukiwanego 16-latka, gdy wykonywali czynności służbowe i od razu podjęli interwencję. Następnie funkcjonariusze zawiadomili jego opiekuna prawnego, a także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, w którym powinien aktualnie przebywać. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Do zatrzymania doszło po godzinie 15:15 w rejonie ulicy Henryka Pobożnego. Funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin, zauważyli tam nieletniego podejrzanego o różne przestępstwa. Natychmiast podjęli stosowne działania, mając też wiedzę, że 16-latek powinien aktualnie przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Dalsze policyjne czynności wykonywane były już w obecności jego opiekuna prawnego. Zgromadzone materiały potwierdziły, że nastolatek miło młodego wieku, brał udział w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kilku bójkach, pobiciu, a także podejrzewany jest o posiadanie narkotyków.

Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i oceni nie tylko czyny 16-latka, ale również stopień demoralizacji. Po pobycie w Policyjnej Izbie Dziecka trafi ponownie do ośrodka wychowawczego.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)