komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Poszukiwania seniorki zakończone sukcesem

piątek, 8.1.2021 11:19 , komentarze: 0 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

Poszukiwania potrzebującej pomocy seniorki prowadzili wrocławscy policjanci z jednostki przy ulicy Połbina. Dzięki ich działaniom, ale również zaangażowaniu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, kobieta cała i zdrowa wróciła do swojego domu. Została odnaleziona kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, z którego wyszła na krótki spacer.

Są zdarzenia, które wymagają szybkich oraz zdecydowanych działań. W przeciwnym wypadku może dojść do zagrożenia życia i zdrowia, a jego ochrona, to jedno z głównych zadań policjantów. Dlatego też, kiedy do mundurowych z Komisariatu Wrocław-Fabryczna wpłynęła informacja o 80-letniej seniorce, która od kilku godzin nie wróciła do domu na Muchoborze, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu odnalezienie starszej pani.

Na miejsce, w którym po raz ostatni widziana była wrocławianka, wezwano przewodnika z psem służbowym. Niestety prawdopodobnie z racji trudnych warunków, które panowały tego dnia, czworonożny funkcjonariusz tropił kilkaset metrów. Jednak jednocześnie swoje działania prowadzili także policjanci pionu kryminalnego oraz pionu prewencji. Sprawdzali okolicę miejsca zamieszkania seniorki, a także tereny przyległe, po których mogła spacerować 80-latka.

W jednostce przy ulicy Połbina ogłoszono alarm dla policjantów komisariatu, a także uzyskano wsparcie ze strony mundurowych z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji. Informację o prowadzonych poszukiwaniach przekazano także do innych służb oraz instytucji działających na terenie miasta. I właśnie również dzięki informacji od pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, udało się w konsekwencji odnaleźć wrocławiankę.

Funkcjonariusze otrzymali sygnał, że kobieta odpowiadająca rysopisowi przebywa w okolicy ulicy Opolskiej i natychmiast pojechali na miejsce. Funkcjonariusze zaopiekowali się 80-latką i seniorka już kilkadziesiąt minut później, cała i zdrowa znalazła się w swoim domu.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 14:47
poniedziałek, 18.1.2021 10:48
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele