Poszukiwania opiekunów prawnych 3-latki, którą zauważono samą w rejonie ulicy Odrzańskiej

piątek, 22.10.2021 12:16 494 0

[AKTUALIZACJA godz. 14:00] Wrocławscy policjanci dotarli do rodziców małej dziewczynki, którą zauważono dziś samą w rejonie ulicy Odrzańskiej.

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

 

 

22 października w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Policjanci interweniowali natychmiast i potwierdzili tę informację. Okazało się, że dziecko w wieku 3-4 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze wraz z ratownikami od razu udzielili jej niezbędnej pomocy. Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci prowadzą teraz czynności mające na celu jak najszybsze dotarcie do opiekunów prawnych dziecka.

Dyżurny z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał dziś w godzinach porannych informację od zaniepokojonej kobiety. Przechodziła ona ulicą Odrzańską i zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do panujących na dworze warunków pogodowych. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci wraz z zespołem ratownictwa medycznego i udzielili jej niezbędnej pomocy.

Dziewczynka decyzją ratowników została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo, a funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka.

Podjęto także decyzję o publikacji jej wizerunku i w związku z tym policjanci zwracają się z prośbą do osób, które znają dziecko lub mają wiedzę na temat miejsca pobytu jej opiekunów prawnych, o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław- Stare Miasto pod numerem telefonu 47 87 131 31, 47 87 143 90 lub numerem alarmowym 112.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)