komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 2 marca 2021

Heleny, Halszki

Poszkodowany w kolizji był poszukiwany i nie posiadał uprawnień

środa, 17.2.2021 13:17 , komentarze: 0 , odsłony: 227
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej drogówki chwilę po godzinie 11.00 obsługiwali zdarzenie drogowe na ulicy Smoluchowskiego. Mundurowi ustalili, że kierujący Citroenem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu Toyotą. W tym przypadku problemy jednak mieli obydwaj kierujący, bowiem poszkodowany w tym zdarzeniu miał zatrzymane prawo jazdy i był poszukiwany przez wrocławską Prokuraturę.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki obsługując na co dzień kolizje i wypadki drogowe do jednego właśnie z takich zdarzeń na ulicy Smoluchowskiego zostali skierowani przez dyżurnego.

Mundurowi szybko ustalili, że kierujący Citroenem nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu Toyotą. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie potrzebowała pomocy medycznej, więc należało tylko zastosować przewidziane prawem środki karne i zakończyć czynności.

Policjanci każdorazowo sprawdzają w systemach policyjnych uczestników zdarzeń drogowych i w tej sytuacji okazało się, że kłopoty będzie miał zarówno sprawca kolizji, jak i poszkodowany. Sprawdzenie kierującego Toyota w systemach policyjnych wykazało, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jak by tego było mało, jest poszukiwany przez wrocławską Prokuraturę celem przeprowadzenia z nim czynności prawnych.

Kierujący Citroenem został ukarany mandatem karnym za doprowadzenie do kolizji, a kierujący Toyotą za brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, aby przy tak niekorzystnych warunkach panujących na drogach zachować szczególną ostrożność i przemieszczać się z prędkościami zapewniającymi nam bezpieczne panowanie nad autem.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele