Postępują prace na torowisku na ul. Bałtyckiej. Dla pasażerów MPK to i tak bez znaczenia. Dlaczego? [Foto]

czwartek, 23.3.2023 10:00 301 0

Na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Obornickiej trwa wymiana przejazdów tramwajowych wraz z ułożeniem nowych szyn. Remont w tym miejscu był istotny zwłaszcza dla okolicznych mieszkańców, którzy po zakończeniu prac zyskają więcej spokoju. Dzięki pracom tramwaje nie będą hałasować. Zyskają również pasażerowie i kierowcy, bo przejazd przez skrzyżowanie będzie bardziej komfortowy.

W miejscu zużytej nawierzchni pojawiają się właśnie prefabrykowane płyty betonowe, zapewniające trwałość użytkowania. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie kwietnia. To zadanie jest realizowane w czasie zamknięcia ulicy Pomorskiej, dlatego korzystając z okazji czasowego wyłączenia torowiska, prace na skrzyżowaniu Bałtyckiej i Obornickiej realizowane są bez dodatkowych utrudnień dla pasażerów.

Przejazd tramwajem do Osobowic możliwy jest tylko od strony placu Staszica, który jest zamknięty dla ruchu tramwajowego w ramach remontu ulicy Pomorskiej. Dlatego remont torowiska na ul. Bałtyckiej nie spowodował żadnych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Po zamknięciu placu Staszica linie tramwajowe 70 i 74 zostały skierowane do pętli "Poświętne", a na odcinku Dworzec Nadodrze - Osobowice zastąpuje je tymczasowa linia autobusowa 714. Pamiętajmy, że ze względu na przepustowość pętli na Poświętnem, linia 15 została skrócona do pętli "Karłowice" przy ulicy Zawalnej.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)