Posłanka Zalewska o DK 8: "Dzisiejsze deklaracje to są po prostu oszustwa...”

piątek, 27.3.2015 16:28 1555 0

Za nami czwarty dzień blokad drogi krajowej nr 8. Tym razem pikieta zorganizowana została w Dusznikach-Zdroju. Na ulicę wyszli mieszkańcy oraz samorządowcy. Wśród pikietujących znalazła się także poseł Anna Zalewska.

- Nie przypadkiem tutaj jestem. Wspieram tych ludzi serdecznie, szczególnie głównego organizatora, bo on ma specjalną rolę do wypełnienia, jeśli chodzi o walkę o drogę S8. Jest to też takie szczególne zobowiązanie dla mnie tym bardziej, że kiedy był rząd Prawa i Sprawiedliwości, to S8 w programie rządowym była i to właśnie z argumentacją, że jest to droga śmierci – mówiła poseł Zalewska.


Zdaniem posłanki ze względu na brak przepustowości oraz liczbę wypadków powinna to być droga strategiczna. Ponadto uważa, że obecne deklaracje dotyczące jej remontu są nieprawdziwe.

- Dzisiejsze deklaracje to są po prostu oszustwa, bo mamy rok wyborczy. Dopóki ministerstwo nie wskaże konkretnego zapisu w budżecie, to nikt nie powinien tym ludziom wierzyć – twierdzi Anna Zalewska - Jeżeli to zostanie zrobione, to wtedy możemy zacząć o czymkolwiek dyskutować, ale wydawanie 1,5 miliarda na bezsensowny remont to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej rzeczywiście dołożyć jeszcze 2 miliardy i zrobić drogę ekspresową. Tych pieniędzy należy poszukać w budżecie. Trzeba zrezygnować z niektórych dróg, które niestety w Polsce nie są budowane jako strategiczne tylko jako wypadkowa różnego rodzaju lobbingów spółdzielni, szczególnie w Platformie Obywatelskiej. Przypominam sytuację z referendum w Warszawie. Tam w celu wygrania referendum pojawiła się z tygodnia na tydzień obwodnica Warszawy. Zabrano S3 i dopiero teraz będzie się przywracało kolejną kolejną część tej drogi.

W pikiecie wziął również udział burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski.

- Wszystkim w naszym regionie powinno zależeć na tym, żeby ta droga powstała. Jest to łatwość dostępu dla naszych mieszkańców jeśli chodzi o rynek pracy Wrocławia no i oczywiście łatwość dostępu do naszego regionu, co wpłynie na nasz rozwój. Poza tym, to co jest najważniejsze, to bezpieczeństwo – mówi włodarz Dusznik-Zdroju. - Mówimy o drodze międzynarodowej, która prowadzi z Wrocławia do Pragi a ona nie ma nawet pobocza. My nie prosimy nie wiadomo o co, ta droga powinna już dawno powstać – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)