komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Ponad stu nowo przyjętych policjantów w garnizonie dolnośląskim

czwartek, 8.10.2020 09:47 , komentarze: 2 , odsłony: 1235
kategorie artykułu:

Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło ponad stu policjantów. Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy różniło się od tych poprzednich, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z pandemią. Rota ślubowania składana była przez policjantów i policjantki w jednostkach terenowych, do których zostaną przydzieleni po zakończeniu kursu podstawowego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku już łącznie 182 funkcjonariuszy. W listopadzie oraz grudniu br. planowane są kolejne przyjęcia.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania w jednostkach terenowych wypowiedziało 102 policjantów, w tym 21 policjantek. W samym Wrocławiu ceremonia odbyła się na terenie Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina.

Od początku br. w szeregi dolnośląskiej Policji wstąpiło łącznie 182 funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W tym roku planowane są jeszcze kolejne przyjęcia - 5 listopada oraz 30 grudnia.

Stabilne zatrudnienie, praca dająca wiele satysfakcji oraz oferująca możliwość rozwijania się - to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na starcie kariery w tej formacji wyniesie blisko 3880 zł na rękę. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, tworzysz 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją - dużo wymagający i dużo dający w zamian.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

A cóż to za rozkrok, chłopie nie obalisz się stań
czwartek, 08.10.2020 20:47 autor: Borys
piątek, 23.10.2020 09:45
piątek, 23.10.2020 08:51
czwartek, 22.10.2020 08:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele