Ponad 900 przedsiębiorców skorzystało ze Strefy Informacji Biznesowej WPT!

wtorek, 13.2.2024 13:56 148 0

Minął pierwszy rok  działalności Strefy Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego! To dedykowana dolnośląskim przedsiębiorcom przestrzeń, w której  specjaliści z WPT oraz różnych urzędów i instytucji otoczenia biznesu udzielają realnego, fachowego i bezpłatnego wsparcia biznesowego. Podsumowanie jej dotychczasowej działalności odbędzie się 15.02.2024 roku na konferencji „Nowe horyzonty w Strefie Informacji Biznesowej”.

Po roku działania, śmiało można stwierdzić, że Strefa Informacji Biznesowej WPT o okazała się prawdziwym dolnośląskim centrum biznesu. Zorganizowano w ramach jej działania aż 92 wydarzenia, w tym 22 webinaria i 70 konsultacji indywidualnych, z których skorzystało ponad 1200 uczestników, w tym ponad 900 przedsiębiorców. O jej dotychczasowych działaniach i planach na przyszłość będzie mowa na konferencji Nowe horyzonty w Strefie Informacji Biznesowej, na której zaplanowano m.in. wystąpienia partnerów Strefy oraz przedsiębiorców z niej korzystających.

Na czym polega działalność Strefy?

Strefa Informacji Biznesowej Wrocławskiego Parku Technologicznego to projekt, który ma wspierać działalność i innowacyjność firm z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Strefa Informacji Biznesowej WPT działa w budynku ALFA WPT, przy ul. Klecińskiej 123 we Wrocławiu. Można tam skorzystać z indywidualnych porad, udzielanych podczas dyżurów ekspertów, ale też wziąć udział w szkoleniach i warsztatach poświęconych kluczowym dla biznesu kwestiom. Konsultacje dotyczą m.in. pozyskiwania funduszy unijnych z nowej perspektywy finansowej, ochrony własności intelektualnej, zatrudniania nowych pracowników w tym obcokrajowców, pozyskiwania kapitału prywatnego na rozpoczęcie działalności czy na jej rozwój.

W obecnej chwili współpracę z WPT w ramach Strefy Informacji Biznesowej podjęło ponad 20 różnych urzędów, instytucji, firm doradczych z całej Polski. - Zależy nam na rozbudowywaniu portfolio SIB, dlatego rozmawiamy z rożnymi instytucjami i podmiotami, które wspierają biznes i rozwój innowacyjnej gospodarki, w tym Venture Capital oraz Aniołami Biznesu. Śledzimy i analizujemy trendy rynkowe, zarówno lokalne, jak i globalne, aby na bieżąco dostosowywać ofertę Strefy Informacji do zmieniających się potrzeb przedsiębiorców – podsumowuje Justyna Pater-Synówka, Zastępca Dyrektora Działu ds. Wspierania Przedsiębiorczości WPT

Bezpłatne wsparcie

Wszystkie porady i wydarzenia w ramach Strefy Informacji Biznesowej są bezpłatne, a największą korzyścią płynącą z korzystania z nich dla przedsiębiorców będzie oszczędność czasu i uzyskanie wiarygodnej informacji u źródła. Aktualne informacje o wydarzeniach organizowanych w Strefie oraz pełna oferta szkoleń i konsultacji są dostępne na www.technologpark.pl/strefainformacjibiznesowej

Dodaj komentarz

Komentarze (0)