Ponad 2 tysiące pudełek z dopalaczami za 2 milionych złotych we wrocławskim mieszkaniu

wtorek, 3.3.2015 10:45 6132 2

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przechwycili około 30 tys. sztuk dopalaczy, których wartość oszacowano na kwotę ponad 2 milionów złotych. 

Do zatrzymania 39 – letniego mieszkańca Wrocławia doszło na terenie wrocławskiego portu lotniczego, chwilę po tym, jak odebrał on przesyłkę, w której znajdowało się blisko 2,2 tys. saszetek i pudełek z zawartością nieznanej substancji. O sprawie tej policjanci powiadomili Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu. Idąc dalej tropem, funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się kolejne dopalacze.

W wyniku prowadzonych działań, w jednym z mieszkań, wynajmowanych na terenie miasta przez zatrzymanego, funkcjonariusze policji i izby celnej zlikwidowali magazyn dopalaczy. Na miejscu zabezpieczono blisko 80 kartonów zawierających około 30 tys. sztuk opakowań z kilkudziesięcioma rodzajami środków zastępczych.

Obecnie próbki zabezpieczonych substancji są szczegółowo badane przez biegłych. Według inspekcji sanitarnej zabezpieczone środki mogą zawierać substancję psychoaktywną, która w szczególny sposób może zagrozić zdrowiu i życiu potencjalnych konsumentów.

Ze wstępnej oceny Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu wynika, że może być to jedna z największych ilości tego typu substancji ujawniona w kraju.

Jeśli okaże się, że zabezpieczone środki zawierają substancje zagrażające życiu lub zdrowiu, wówczas oprócz przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub ustawy o państwowej inspekcji pracy, w grę mogą wchodzić także przepisy kodeksu karnego dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Fot. Policja Dolnośląska

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

rodzic wtorek, 10.03.2015 11:16
dlaczego nik nie mowi o tym ?? https://www.youtube.com/watch?v=Ygvo
6J_3-SI ...
wtorek, 03.03.2015 20:03
nakarmic tym debila