Ponad 10 kg narkotyków przejęli wrocławscy kryminalni

czwartek, 14.9.2023 11:33 158 0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej mają na swoim koncie kolejny sukces. Dzięki ich zaangażowaniu i skuteczności w działaniach zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn, którzy w pojazdach oraz mieszkaniu posiadali znaczne ilości środków odurzających. Łącznie zabezpieczono ponad 10 kilogramów narkotyków. Decyzją sądu podejrzani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową KMP we Wrocławiu kolejny raz wykazali się skutecznością w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych. Pozyskane informacje posłużyły do ustalenia danych i namierzenia dwóch wrocławian mających istotne znaczenie w procederze narkotykowym.
W trakcie policyjnych czynności zabezpieczono łącznie ponad 10 kilogramów narkotyków. Była to m.in. amfetamina, kokaina oraz marihuana. Oprócz tego, kryminalni ujawnili także wagi elektroniczne, gotówkę w kwocie kilku 6,5 tys. złotych, a także rewolwer i radiostacje, przy pomocy których podejrzani najprawdopodobniej się komunikowali.

38-latek oraz jego o 13 lat starszy wujek zostali zatrzymani, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)