Ponad 10 000 zaszczepionych we wrocławskim SZCZEPCIObusie

niedziela, 28.11.2021 10:55 462 0

Dziesięciotysięczna osoba przyjęła dziś (27.11) szczepionkę przeciwko COVID-19 w SZCZEPCIObusie. Stało się to na placu Solnym, gdzie autobus-mobilny punkt szczepień MPK Wrocław zaparkował w związku z trwającym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

Szczepionkę numer 10 000 w SZCZEPCIObusie przyjął pan Michał, który zgłosił się po jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Jak sam mówi, zdecydował się na weekendową wizytę w mobilnym punkcie MPK, bo była to dla niego najwygodniejsza forma zaszczepienia się – w tygodniu trudno bowiem znaleźć czas na rejestrację i udanie się do przychodni. Przewoźnik z tej okazji podarował panu Michałowi  upominek – bluzę z najnowszej, limitowanej kolekcji przewoźnika.

– Chciałbym bardzo podziękować naszym partnerom, z którymi na co dzień współpracujemy. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe. W sposób szczególny jednak dziękuję każdej z dziesięciu tysięcy osób, które nam zaufały – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Gdy SZCZEPCIObus ruszał w miasto 1 lipca zakładaliśmy, że zaszczepienie tysiąca osób będzie sukcesem. Nie doceniliśmy Wrocławian i siebie – przyznaje.

Wsparcia mobilnemu punktowi szczepień od początku udzielił m.in. dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Gdy prezes Balawejder zadzwonił do mnie późną wiosną, by przedstawić pomysł SZCZEPCIObusa, bardzo się ucieszyłem, bo to bardzo dobra inicjatywa. Martwiły nas wtedy tylko problemy z dostępnością szczepionek jednodawkowych – wspomina Łukasz Sendecki, dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Teraz mamy tak naprawdę nieograniczoną podaż szczepionek, ale mimo tego jedynie 60% obywateli naszego kraju jest w pełni zaszczepiona. Zapraszamy do szczepienia się, np. w takich miejscach jak SZCZEPCIObus.

Jak zapewnia wrocławskie MPK, jego SZCZEPCIObus będzie wyjeżdżał na wrocławskie ulice tak długo, jak tylko będzie na niego zapotrzebowanie.

Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem medycznym  w pierwszych miesiącach akcji było Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. Obecnie jest nim Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)