komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

poMOC jest w nas – środki na sprzęt od Santander Bank Polska dla kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei”

czwartek, 22.10.2020 11:44 , komentarze: 0 , odsłony: 2629
kategorie artykułu:

Santander Bank Polska, wspólnie ze swoimi klientami, ofiarował 200 tys. zł na pomoc 10 polskim dziecięcym ośrodkom onkologicznym. W akcji „poMOC jest w nas” środki na niezbędny sprzęt trafiły do kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

Santander Bank Polska zorganizował akcję poMOC jest w nas” aby wesprzeć onkologię dziecięcą w kraju. Wrzesień był miesiącem świadomości nowotworów wieku dziecięcego. Santander Bank Polska jest blisko tego, co ważne i wspiera lokalne społeczności – dlatego włączył się w ogólnopolskie działania.

W ciągu roku w Polsce diagnozuje się aż 1 200 nowych zachorowań na nowotwory u dzieci. Pomimo ciągłego rozwoju medycyny oraz poprawy wyników leczenia, to druga pod względem częstotliwości występowania przyczyna śmierci u najmłodszych.

W ramach akcji dla kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei Fundacja Santander Bank Polska przekazała środki na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Państwa akcja spotkała się z tak licznym zaangażowaniem klientów Banku. Dzięki środkom przekazanym przez Państwa, wspólnie będziemy mogli skrócić pobyt wielu dzieci w klinice onkologicznej „Przylądek Nadziei” - zestawy do płukania cewników Broviac pozwolą im pozostać w domu w czasie leczenia, gdy pobyt w szpitalu nie jest konieczny. To realna pomoc, bo koszt takiego zestawu dla jednego dziecka na 3 miesiące to ok. 1000 zł. Dziękujemy z całego serca! – mówi Przemysław Pohrybieniuk, Prezes Zarządu Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" patron merytoryczny akcji.

Akcja trwała od 14 września do 5 października 2020. W tym czasie bank z każdej, darmowej dla klienta, transakcji BLIKIEM (m.in. przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, zakupy przy użyciu BLIK), przekazywał 5 gr na zakup sprzętu medycznego dla 10 polskich dziecięcych ośrodków onkologicznych. Klienci mogli także wpłacać środki na ten cel na konto Fundacji Santander Bank Polska.

- Do akcji pomocowej ponownie zaprosiliśmy naszych klientów i jak zawsze – nie zawiedli, blikując i wpłacając na konto fundacji. Dzięki temu do wybranych ośrodków onkologicznych dla dzieci w całej Polsce trafiło 200 tys. zł. w postaci niezbędnego sprzętu medycznego. Chcemy i umiemy się dzielić z potrzebującymi. – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

To kolejna po „Podwójnej mocy pomagania” akcja, do której Santander Bank Polska zaprasza swoich klientów. Wtedy we wspólną pomoc włączyło się ponad 15 tys. osób i w efekcie do polskich szpitali trafiło ponad 5 mln zł na zakup odpowiedniego sprzętu i środków ochronnych do walki z Covid-19.

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki