Policyjny pies Jatag wraz ze swoją przewodniczką doprowadził prosto pod drzwi złodzieja samochodu

poniedziałek, 12.2.2024 14:25 145 0

W miniony czwartek we Wrocławiu został skradziony pojazd, który po kilku godzinach znaleźli wywiadowcy z komendy miejskiej. Na miejsce skierowany został zespół w następującym składzie: st. asp. Marta Majcherek z psem tropiącym JATAG oraz asp. szt. Paweł Dudar. Po nawęszeniu z dywanika kierowcy owczarek doprowadził pod drzwi mieszkania w jednym z pobliskich bloków. 

8 lutego br. nasz policyjny przewodnik wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym zostali skierowani w miejsce, gdzie policjanci odnaleźli skradziony tego samego dnia pojazd. W tego typu sytuacjach, kiedy ślady zapachowe są "świeże" jak najbardziej można i wykorzystuje się do tego psa tropiącego.

W takim właśnie składzie na ulicę Bolesławiecką udała się ekipa z wrocławskiej komendy. Tam policyjny pies patrolowo tropiący o imieniu Jatag podjął trop po uprzednim nawęszeniu dywanika samochodowego od strony kierowcy. Potem doprowadził policjantów pod same drzwi sprawcy tego przestępstwa, a jeszcze ciekawszy okazał się fakt, że domniemany złodziej został wcześniej zatrzymany do innego przestępstwa również przez wrocławskich przewodników.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)