Policyjny owczarek Baf wywęszył złodzieja samochodów. 21-latek został zatrzymany

czwartek, 16.6.2022 10:41 353 0

Mł. asp. Robert Pawliszko, będący przewodnikiem psa służbowego, wraz ze swoim czworonożnym współpatrolowcem odnieśli sukces zatrzymując sprawcę kradzieży samochodu. Dla Bafa, który ma już 6 letnie doświadczenie w policyjnej służbie, była to kwestia zaledwie pół godzinnego tropienia. Jego czujny i niezawodny nos, a także praca jego przewodnika, doprowadziły do zatrzymania 21-letniego złodzieja, któremu przyjdzie odpowiedzieć za popełniony czyn.

Kiedy policjanci otrzymali informację, że na terenie wrocławskich krzyków skradziono busa marki Mercedes wartego 90 tysięcy złotych, natychmiast podjęli wszystkie czynności mające na celu namierzenie sprawcy. W krótkim czasie weszli w posiadanie informacji, że pojazd znajduje się na jednym z parkingów przy drodze ekspresowej S5. Jednak kierującego tam nie było… Mężczyzna po porzuceniu skradzionego pojazdu, oddalił się pieszo. 

Wówczas do akcji wkroczył niezastąpiony Baf! Po nawęszeniu śladu jaki pozostawił po sobie złodziej, podjął trop, a już zaledwie pół godziny później 21-latek podejrzewany o dokonanie kradzieży miał na rękach założone kajdanki. Baf z kolei dostał w nagrodę za tak ciężką pracę swoja ulubioną piłkę, z którą nigdy się nie rozstaje.

Nasz czworonożny funkcjonariusz (oficjalnie wabiący się Lonar, ale prywatnie Baf) służbę w Policji pełni od 6 lat, cały czas u boku swojego przewodnika mł. asp. Roberta Pawliszko. To właśnie dzięki jego codziennej opiece nad psem, szkoleniu i nieustannym doskonaleniu umiejętności, Baf osiąga tak dobre wyniki w pracy. 

Ten owczarek belgijski jest psem patrolowo-tropiącym. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy opisać jego sukces i jednocześnie życzymy kolejnych!

Sprawą zatrzymanego 21-latka zajmują się policjanci z komisariatu na Krzykach, a odzyskany pojazd trafił z powrotem w ręce właściciela.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)