Policyjne podsumowanie weekendu

poniedziałek, 19.2.2024 14:33 289 0

Ponad 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 74 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 22 osoby poszukiwane. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 22 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1035 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 22 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu prewencji z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica. Nieodpowiedzialny 44-letni kierujący jechał osobowym oplem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 44-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 22 poszukiwane osoby, a także 74 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)