Policyjna akcja skierowana w ochronę pieszych

czwartek, 8.8.2019 13:33 740 0

Policjanci z wrocławskiej drogówki, w ramach akcji ogólnopolskiej, prowadzą dziś kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom pieszym poprzez nasilenie ilości kontroli drogowych pod kątem przestrzegania przepisów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się pieszych po drogach oraz na zachowanie się kierujących pojazdami i rowerzystów w stosunku do niechronionych uczestników ruchu.

Kwestie ruchu pieszych i pojazdów szczegółowo opisują przepisy ruchu drogowego. Idealną byłaby sytuacja, gdyby wszyscy uczestnicy się do nich stosowali. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazuje coś innego. Fakt ten wynika nie tylko z zachowania samych pieszych, ale także rowerzystów i kierujących pojazdami, w stosunku do nich.

Mając to na uwadze, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, kolejny raz realizują dziś działania ukierunkowane właśnie na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Funkcjonariusze egzekwują przestrzeganie przepisów, dotyczących poruszania się samych pieszych, a także dyscyplinują kierowców i użytkowników jednośladów, którzy nie respektują pierwszeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci stanowczo reagować też będą na inne, negatywne zachowania na drogach.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz