Policjantka jadąc do pracy pomogła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień

wtorek, 8.6.2021 11:38 137 0

Sierżant sztabowy Elwira Łużna, która w niedzielny poranek jechała do pracy, po raz kolejny, wykazała się godną naśladowania postawą. Policjantka, ujawniając nietrzeźwego kierującego na drodze, pojechała za nim i jednocześnie poinformowała będących w służbie kolegów o zaistniałej sytuacji. 55-letni wrocławianin został zatrzymany i wyeliminowany z ruchu. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący są jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń na drogach. Łączenie alkoholu ze wsiadaniem za kierownicę aut, jest skrajnie bezmyślnym czynem i przekonało się o tym wielu kierowców. Jednak nadal zdarzają się osoby, które mają za nic zdrowie, czy w niektórych przypadkach nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.
Na szczęście wrocławscy policjanci, cały czas czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących, współpracując wielokrotnie przy zatrzymaniach z mieszkańcami naszego miasta, którym los innych nie jest obojętny. Bo pamiętajmy o tym, że widząc zagrożenie lub sytuację niebezpieczną, warto zawiadomić odpowiednie służby, co pozwoli na ich szybką reakcję i być może na unikniecie kolejnej tragedii na drodze.

Gdy funkcjonariusze pełnią służbę patrolową, przemieszczając się policyjnymi radiowozami, ale kiedy w czasie wolnym przemieszczają się swoimi autami, też nie pozostają obojętni na zagrożenia. Tym razem taką postawą i profesjonalizmem w działaniu, wykazała się sierżant sztabowy Elwira Łużna pełniąca służbę w Sztabie Policji wrocławskiej komendy miejskiej Policji. W miniony niedzielny poranek jechała autostradą A8 do pracy i zauważyła osobowego Mercedesa przemieszczającego się w stronę Warszawy. Kierujący tego auta miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Policjantka natychmiast pojechała za nim, powiadamiając jednocześnie o zaistniałej sytuacji pełniących służbę kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki ich bardzo sprawnej współpracy już po kilku minutach kierowca ten został zatrzymany do kontroli.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego i wynik badania wykazał, że ma on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 55-latek tłumaczył, że alkohol spożywał w trakcie uroczystości rodzinnej, która odbywała się w jednej z miejscowości na terenie powiatu ząbkowickiego. Co potwierdziło, że będąc w takim stanie, przejechał ponad 50 km!
Chwilę później okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z art. 178 a Kodeksu karnego, grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście ten nietrzeźwy został w samą porę zauważony przez naszą funkcjonariuszkę, której zdecydowana reakcja być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Jej postawa może być godną naśladowania dla innych, bo czasami wystarczy jeden telefon, by uratować kogoś życie.

Przypominamy, że każdy w świetle przepisów prawa może dokonać obywatelskiego zatrzymania sprawcy przestępstwa. Zawsze reagujmy, gdy tylko zauważymy niebezpieczne sytuacje i natychmiast zawiadamiajmy odpowiednie służby, a gdy decydujemy się na podjęcie bezpośrednich działań, dostosowujmy ich charakter do swoich możliwości.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz