Policjant ze Śródmieścia odwiedził podopiecznych z przedszkola przy ulicy Piwnej

wtorek, 12.10.2021 09:45 102 0

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław- Śródmieście podopiecznych z przedszkola przy ulicy Piwnej. Policjant spotkał się z najmłodszymi, przypominając zasady bezpieczeństwa zarówno te obowiązujące w przedszkolu, jak i poza nim. Spotkanie z mundurowym było niezwykłą atrakcją dla maluchów, jednak co najważniejsze – doskonałą lekcją.

Wrocławscy policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. Podobnie było w zeszłym tygodniu, gdzie funkcjonariusz ze Śródmieścia został zaproszony do przedszkola przy ulicy Piwnej. Dzieci ucieszył widok umundurowanego policjanta. Policjant idealnie dostosował treść i sposób wypowiedzi do młodego wieku słuchaczy przeprowadzając pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i poza nim. Dzieci chętnie zadawały pytania, ale także odpowiadały na te zadawane przez policjanta.

Funkcjonariusz wskazał sytuacje, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz te, w których kategorycznie jest to zabronione. Przedszkolaki bez wahania odpowiadały, że przez jezdnie przechodzimy wyłącznie w sytuacji, gdy na sygnalizatorze wyświetla się światło zielone. Policjanci przypomnieli o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Najmłodsi nie mieli też problemu z odpowiedzią na pytanie, czy zabawa przy ruchliwej drodze jest bezpieczna i chóralnie odpowiedziały, że nie. Policjanci przypomnieli dzieciom także, jak powinny się one zachowywać w kontaktach z nieznajomymi, aby pod żadnym pozorem nie brały żadnych rzeczy od takich osób ani w żadnym wypadku nie odchodziły się z nimi w nieznanym kierunku, a tym bardziej wsiadały do ich aut i odjeżdżały.

Mundurowy wspomniał, że zawsze kiedy ma się jakiś problem, można zwrócić się do osoby w granatowym mundurze. Policjant z całą pewnością pomoże nie tylko w sytuacjach, tych poważnych, ale także błahych.

Nie jest to pierwsze spotkanie z przedszkolakami i na pewno nie będzie ostatnim.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)