Policjant w czasie wolnym od służby udzielił fachowej pomocy medycznej rannemu mężczyźnie unieruchomionemu w aucie po wypadku

środa, 10.8.2022 14:13 168 0

Służyć i chronić...nawet w czasie wolnym od służby! Te dwa słowa idealnie opisują zachowanie policjanta z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto, który jadąc ulicami Wrocławia zauważył na jednym ze skrzyżowań zdarzenie drogowe, w którym brały udział trzy auta osobowe. Jego reakcja była natychmiastowa. Zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Sprawdził funkcje życiowe oraz obrażenia ciała mężczyzny zakleszczonego w osobowym volkswagenie. Był przy poszkodowanym do przyjazdu ratowników medycznych, cały czas nadzorując jego stan zdrowia.

Policjant z komisariatu na Starym Mieście w czasie wolnym od służby, jadąc ulicami stolicy Dolnego Śląska był świadkiem zdarzenia drogowego na jednym z wrocławskich skrzyżowań. W wypadku brały udział trzy auta osobowe – renault, volkswagen oraz nissan.

Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania. Zabezpieczył miejsce zdarzenia wyłączając m.in. zapłon w osobowym volkswagenie. Natychmiastowej pomocy potrzebował zakleszczony w jego wnętrzu mężczyzna, który uskarżał się m.in. na bóle w klatce piersiowej, okolicach szyi i głowy. Miał też nudności i zawroty głowy.

Policjant, który posiada przeszkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, przebadał poszkodowanego przeprowadzając badanie urazowe. Funkcjonariusz nie stwierdzając widocznych obrażeń zewnętrznych u mężczyzny zakleszczonego w pojeździe, jednocześnie zadbał o jego wsparcie psychiczne- utrzymując z nim ciągły kontakt.

Był przy mężczyźnie, aż na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którym przekazał informacje o jego stanie zdrowia.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)