komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Policjant uratował zdesperowaną nastolatkę przed samobójstwem!

czwartek, 15.8.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2109
kategorie artykułu:

Dyżurny z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, natychmiast skierował w rejon Mostu Osobowickiego podległe patrole, po tym jak otrzymał informację o młodej dziewczynie, która prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Nastolatka miła stać na krawędzi, więc trzeba było działać błyskawiczne. Najbliżej był patrol wrocławskich wywiadowców, który szybko pojechał na miejsce używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Kilka minut później, niemal w ostatniej chwili policjanci chwycili i wciągnęli na chodnik, stojącą za barierką desperatkę. Bezpieczna trafiła pod opiekę lekarzy i rodziny.

       Fot. Pixabay

Do zdarzania doszło 12 sierpnia 2019 roku. Po godzinie 15.30 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymał sygnał o młodej kobiecie, która stoi na Moście Osobowickim. Według zgłoszenia, dziewczyna miała stać bez butów i płacząc spoglądać na rzekę. W związku z prawdopodobieństwem, że może chcieć popełnić samobójstwo, dyżurny natychmiast przekazał tą informację podległym patrolom, by jak najszybciej pojechały w to miejsce. Pierwsi odezwali się wywiadowcy z Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy kontrolowali sąsiadujący z mostem rejon służbowy.

Kiedy wjechali na przeprawę, od razu zauważyli młodą kobietę. Jednak dziewczyna również zauważyła radiowóz. Zerwała się biegiem w stronę wrocławskiego Nadodrza. Policjanci wybiegli z radiowozu w ślad za nią. W pewnym momencie młoda kobieta gwałtownie przeskoczyła przez barierkę mostu, próbując rzucić się do płynącej w dole rzeki. W ostatniej chwili została chwycona za rękę przez jednego z policjantów, który z pomocą kolegi wciągnął zdesperowaną dziewczynę na chodnik mostu.

Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy Policji, młoda kobieta nie spełniła swoich zamiarów.
Na miejsce przybył też Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad rozemocjonowaną młodą wrocławianką, a także zawiadomieni o zdarzeniu, strażacy i ratownicy wodni.

Podczas czynności wykonywanych w tej sprawie policjanci potwierdzili, że nastolatka miała zamiar targnąć się na własne życie. Obecnie trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów oraz rodziny.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele