komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Policjant uratował pijaną 19-latkę przed samobójstwem!

piątek, 5.7.2019 11:43 , komentarze: 0 , odsłony: 3142
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek, podczas interwencji na jednej z ulic dolnośląskiej stolicy pomogli kobiecie, która w akcie desperacji próbowała popełnić samobójstwo. Jeden z policjantów podczas rozmowy z kobietą, umiejętnie odwrócił jej uwagę, a w tym czasie jego współpatrolowiec błyskawicznie złapał balansującą na krawędzi 19-latkę i sprowadził ją w bezpieczne na ziemię. Następnie trafiła pod opiekę lekarzy.

       Fot. Pixabay

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która w akcie desperacji weszła na wysokie rusztowanie, stojące przy jednym z budynków mieszkalnych na wrocławskim Grabiszynku. Według informacji, którą otrzymali funkcjonariusze, kobieta groziła wcześniej, że chce popełnić samobójstwo.

Dyżurny natychmiast polecił patrolowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, aby udał się na miejsce, wzywając również wsparcie w postaci innych służb ratowniczych.

Policjanci jako pierwsi zjawili się na miejscu zdarzenia i od razu zauważyli stojącą na rusztowaniu kobietę. Znajdowała się na poziomie najwyższej kondygnacji budynku.

19-latka powiedziała policjantom, że nie ma już siły dalej żyć i chce ze sobą skończyć. Kiedy pod kamienicę zaczęły przyjeżdżać pozostałe służby, policjanci próbowali poprzez rozmowę uspokoić zdenerwowaną kobietę. Próby negocjacji były bardzo utrudnione z powodu stanu emocjonalnego, w którym znajdowała się 19-latka.

W pewnej chwili jeden z policjantów wykorzystując nieuwagę kobiety balansującej na krawędzi rusztowania, chwycił ją za mocno za tułów i ściągnął na balkon budynku, uniemożliwiając tym samym 19-latce desperacki krok. Wraz z pomocą przybyłych na miejsce strażaków, wrocławski policjant sprowadził kobietę w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że wpływ na tak niebezpieczne zachowanie kobiety mógł wpłynąć spożyty wcześniej alkohol. 19-latka została poddana badaniu policyjnym alkomatem, który wyświetlił wynik odpowiadający prawie dwóm promilom alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Wiele wskazuje na to, że gdyby nie umiejętnie przeprowadzona rozmowa oraz zdecydowane działanie policjantów z wrocławskiego Grabiszynka, ta interwencja mogła zakończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 15 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki