Policjant po służbie zauważył kradzież roweru i pomógł w schwytaniu sprawcy

czwartek, 17.6.2021 12:21 267 0

Odzyskany, świeżo skradziony jednoślad i zatrzymany sprawca, to efekt podjętych niezwłocznie działań przez jednego z policjantów z powiatu świdnickiego. Funkcjonariusz w dniu wolnym od służby przyjechał z rodziną do wrocławskiego aquaparku i stał się świadkiem kradzieży roweru. Zareagował natychmiast i dzięki doświadczeniu oraz współpracy z dwoma młodymi mieszkańcami Wrocławia, sprawnie przeprowadził krótki pościg, po którym sprawca został ujęty. 27-latka przejął następnie patrol z komisariatu na Krzykach i wtedy okazało się, że jest on poszukiwany. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej na oczach przechodniów, odciął obcęgami przypięty do stojaka rower. Świadkowie zdarzenia zareagowali natychmiast i wołali o pomoc, gdy zobaczyli, jak odjeżdża on skradzionym jednośladem.
Jedną z osób, która zauważyła zajście przy wrocławskim aquaparku, był policjant spędzający z rodziną wolny od służby czas. Bez chwili zawahania podjął pościg za 27-latkiem. Pomogli mu w tym dwaj młodzi mężczyźni, którzy widząc, jak biegnie on za rowerzystą, udostępnili mu miejsce w swoim samochodzie, aby wspólnie go dogonić.

Na ulicy Łódzkiej wyprzedzili autem uciekającego rowerem mężczyznę. Policjant wraz z jednym z nich, szybko wysiedli z samochodu, a następnie skutecznie uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Na miejscu zdarzenia interweniowali też funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, którzy zostali powiadomieni o tej sytuacji. Przejęli oni ujętego mężczyznę i wykonali dalsze czynności z jego udziałem.

Jak się okazało chwilę później, 27-letni wrocławianin był także poszukiwany w celu odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.
Wyrok może sprawić, że zostanie za więziennymi kratami zdecydowanie dłużej, ponieważ za przestępstwo, którego się dopuścił, czyli kradzież, zgodnie z przepisami sąd może orzec wobec niego karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten i inne tego typu przypadki potwierdzają tylko fakt, że policjantem jest się cały czas. Na pochwałę niewątpliwie zasługuje godna naśladowania obywatelska postawa dwóch młodych mieszkańców Wrocławia, którzy nie pozostali obojętni widząc zagrożenie i wspomogli policjanta w działaniu.

Mundurowy ten na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)