Policjanci ze Śródmieścia uratowali kobietę, która podjęła desperacki krok

czwartek, 9.12.2021 09:44 245 0

Funkcjonariusze z komisariatu przy Grunwaldzkiej otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która może podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze takie zgłoszenia traktują zawsze z najwyższym priorytetem, dlatego natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Policjanci po chwili byli na jednym z wrocławskich mostów, zastając na barierce roztrzęsioną i zapłakaną kobietę. Mundurowi uspokoili 20-latkę i odwracając jej uwagę, bezpieczne zdjęli z mostu.

Funkcjonariusze ze Śródmieścia otrzymali informacje o kobiecie, która może popełnić samobójstwo. Natychmiastowe działania podjął patrol będący w pobliżu wskazanego przez dyżurnego miejsca.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich mostów. Mundurowi wybiegli z radiowozu i rozpoczęli rozmowę z kobietą stojącą na jego barierce. 20-latka była zdenerwowana, dlatego funkcjonariusze chcieli ją uspokoić i odwieść od podjętej decyzji. W pewnej chwili odwrócili jej uwagę i wykorzystując ten moment, zdjęli bezpiecznie z mostu. Kobieta cała i zdrowa została przekazana w ręce medyków.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów ze Śródmieścia pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowania kolejnego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)