komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

Policjanci zdołali uratować nastolatka przed samobójstwem!

poniedziałek, 27.1.2020 10:48 , komentarze: 1 , odsłony: 1564
kategorie artykułu:

Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław – Leśnica, otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na wrocławskich Stabłowicach. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zdenerwowaną kobietę, która przekazała im informację o rodzinnej kłótni. Jej podłożem było uzależnienie syna od komputera. Nastolatek zamknął się w łazience i nie chciał otworzyć drzwi. Chwilę później funkcjonariusze, nie słysząc głosu chłopca, wyważyli je i weszli do środka. Następne kilka minut było walką o jego życie. Na szczęście nastolatkowi wróciły czynności życiowe i już bezpieczny, trafił pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie na temat rodzinnej kłótni. W jej konsekwencji nastolatek miał zamknąć się w jednym z pomieszczeni i nie wpuszczał nikogo do środka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili okoliczności. Stanęli też pod drzwiami łazienki, gdzie zamknął się chłopak i nasłuchiwali jakichkolwiek dźwięków. Ze środka jednak nikt jednak nie odpowiadał na apele do otwarcia drzwi. Decyzja mogła być tylko jedna – siłowe ich wyważenie. Po sforsowaniu przeszkody, policjanci zastali nastolatka, który próbował odebrać sobie życie. Nie miał już czynności oddechowych i sytuacja była bardzo poważna. Policjanci zaczęli dramatyczną walkę o jego życie. Po chwili chłopak odzyskał oddech i gdy jego stan ustabilizował się, mundurowi ułożyli nastolatka w pozycji bezpiecznej. Karetka pogotowia była już wtedy w drodze. Z nastolatkiem nie było żadnego kontaktu logiczno-słownego, ale na szczęście z upływem czasu wracała mu świadomość. Zespół pogotowia, już przytomnego nastolatka, zabrał na dalsze badania do szpitala.

Matka chłopca, po kilku dniach przyszła do komisariatu i podziękowała policjantom za ich skuteczne działania. Przykład tego zdarzenia pokazuje, jak niebezpieczne mogą być uzależnienia, zarówno od substancji psychoaktywnych oraz te behawioralne. Dla dzieci, komputer jest silnym czynnikiem uzależniającym, dlatego też w każdym przypadku, gdy jego używanie zaczyna być niebezpieczne, należy podjąć stosowne działania. Jeśli sami nie wiemy, w jaki sposób postępować z osobą uzależnioną – dostępne są fundacje, stowarzyszenia lub inne organizacje, służące pomocą i radą w tej kwestii. Szkolny pedagog na pewno będzie potrafił wskazać odpowiednią drogę lub specjalistyczną literaturę dla rodziców, którzy chcą przeciwdziałać tego typu niebezpiecznym zachowaniom.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.2.2020 07:00
poniedziałek, 10.2.2020 09:05
5
wtorek, 4.2.2020 11:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki