Policjanci zatrzymali taksówkarza, który rozwoził nie tylko pasażerów…

piątek, 2.2.2024 13:29 390 0

Policjanci z wrocławskiego Rakowca zatrzymali taksówkarza, który jak się okazało, rozwoził nie tylko pasażerów. W trakcie sprawdzenia auta funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Kolejne środki odurzające oraz inne przedmioty świadczące o tym, że 24-latek przy okazji przewozu osób mógł trudnić się handlem narkotykami, znaleziono w jego mieszkaniu. Za tego typu przestępstwo podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec podczas jednej ze służb nocnych zauważyli pojazd typu taxi, co do którego mieli już wiedzę operacyjną, że jego kierowca może trudnić się nie tylko przewozem osób.

W trakcie kontroli osobowej toyoty okazało się, że mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom posiadaną marihuanę. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili również mieszkanie podejrzewanego. Tam czekała na nich kolejna porcja substancji do zabezpieczenia, a były to: kokaina, tabletki extasy oraz spora ilość gotówki, najprawdopodobniej pochodzącej z nielegalnego źródła. Funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 1120 porcji handlowych tych środków. Policjanci zabezpieczyli także ponad 7 tys. złotych na poczet przyszłej kary.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadani substancji zabronionych w ilości znacznej, za co grozić może mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)