komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Policjanci zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę podczas Marszu Równości

poniedziałek, 7.10.2019 10:28 , komentarze: 0 , odsłony: 751
kategorie artykułu:

Profesjonalne działania policjantów podczas zabezpieczenia 11 Marszu Równości we Wrocławiu doprowadziły do szybkiego zatrzymania mężczyzny, który szedł z nożami w kierunku miejsca zgromadzenia uczestników marszu. Szedł i krzyczał m. in. Allah Akbar. Policjanci zabezpieczyli dwa noże, a zatrzymany trafił do jednego z wrocławskich komisariatów, gdzie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Nad bezpieczeństwem 11 Marszu Równości we Wrocławiu czuwali dolnośląscy policjanci, którzy wspierani byli przez kolegów z innych garnizonów Policji i KGP. Do niebezpiecznej sytuacji doszło ok. godz. 14.30, jeszcze przed rozpoczęciem marszu. W okolicach Placu Wolności policjanci zauważyli mężczyznę, który trzymając w rękach noże, szedł w kierunku miejsca zgromadzenia uczestników marszu i policjantów krzycząc m. in. Allah Akbar, co wskazuje na jego irracjonalne zachowanie. To policjanci stanęli na drodze mężczyzny i narażając swoje życie oraz zdrowie natychmiast zareagowali. Profesjonalizm i dobre wyszkolenie funkcjonariuszy doprowadziły do szybkiego i skutecznego zatrzymania napastnika oraz zapobieżenia tragicznego w skutkach zdarzenia. Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli dwa noże. Po zatrzymaniu został on przewieziony do jednostki Policji celem wykonania dalszych czynności. Zatrzymany to 41-letni obywatel Polski. Był już notowany za przestępstwa i wykroczenia.

Dolnośląscy policjanci od kilku tygodni przygotowywali się do zabezpieczenia zgromadzeń organizowanych we Wrocławiu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim jego uczestnikom. W sobotnich manifestacjach nad bezpieczeństwem czuwali policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. We wszystkich newralgicznych miejscach policjanci kierowali także ruchem drogowym wskazując miejsca objazdu. Podczas zabezpieczenia wspierani byli również przez funkcjonariuszy z innych garnizonów Policji i KGP.

Już podczas przemarszu nie odnotowano żadnych poważnych incydentów, a w trakcie zabezpieczenia zatrzymany został mężczyznę podejrzany o popełnienie wykroczenia. Ponadto ustalono trzy osoby wobec, których skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie w związku z wykroczeniem.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele