komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję u hobbysty

piątek, 26.6.2020 09:42 , komentarze: 0 , odsłony: 408
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zabezpieczyli broń oraz amunicję, którą hobbystycznie gromadził jeden z mieszkańców miasta. Osoby, które natknęły się tę niebezpieczną kolekcję, natychmiast powiadomiły o tym fakcie Policję. Wśród zabezpieczonych przedmiotów był m.in. pocisk moździerzowy, granat i elementy broni artyleryjskiej.

Można mieć wiele pasji i hobbystycznie zbierać różne rzeczy. Problem pojawia się wówczas, gdy kolekcjonowanie określonych przedmiotów zagraża innym osobom, a także stoi w sprzeczności z przepisami prawa. Na dość pokaźny domowy arsenał natknęli się policjanci z Wrocławia, którzy w jednym z mieszkań na Psim Polu znaleźli broń i amunicję. Kolekcjonowanie tego typu przedmiotów jest możliwe, ale wymaga odpowiednich zezwoleń. W każdym innym przypadku posiadacz broni palnej, a także jej części składowych, takich jak: lufa, zamek czy sam szkielet, naraża się na odpowiedzialność karną. Szczegółowe regulacje tej kwestii znajdują się w Ustawie o broni i amunicji.
O ile broń krótka zabezpieczona przez policjantów z Psiego Pola na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie archaicznej, to już granat, pocisk moździerzowy oraz amunicja różnego kalibru mogły stwarzać niebezpieczeństwo dla ich posiadacza, a także osób z nim współzamieszkujących. Mundurowi wezwali na miejsce patrol sapersko-minerski i wspólnie z żołnierzami zabezpieczyli całą „kolekcję”.
W chwili obecnej policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, które mają na celu ustalenie, w jakich okolicznościach właściciel wszedł w posiadanie broni i amunicji.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki