Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolejny raz odwiedzili najmłodszych wrocławian

poniedziałek, 18.10.2021 09:41 160 0

W jaki sposób bezpiecznie poruszać się drogą kiedy idziemy do przedszkola? Czego nie wolno robić w niedalekiej odległości od drogi i bezpośrednio na niej? Co zrobić kiedy ktoś obcy zaczepia dzieci? Przedszkolaki z Centrum Rozwoju Dziecka BEREK znajdującego się na wrocławskich Krzykach doskonale znają odpowiedź na wszystkie te pytania. Dodatkowo odwiedzili ich policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przypomnieli i omówili z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Mundurowi z wrocławskiej komendy miejskiej kilka dni temu byli gośćmi przedszkolaków z Centrum Rozwoju Dziecka BEREK. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych na drodze. Za pomocą przygotowanych materiałów dydaktycznych policjanci zaprezentowali najmłodszym jakie mogą napotkać zagrożenia na drodze oraz co zrobić, aby nie doszło do nieszczęścia.

Oprócz zasad prawidłowego poruszania się i przechodzenia przez jezdnię, funkcjonariusze zwrócili uwagę na unikanie kontaktów z osobami nieznajomymi, które mogą mieć złe zamiary wobec innych. Podkreślili, że pod żadnym pozorem nie wolno nikomu otwierać drzwi, kiedy dorosłych nie ma w domu, ani też nie wsiadać do obcych aut.

Na zakończenie pogadanki, przedszkolaki mogły sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego, przechodząc przez przygotowaną na tą okazję przenośną jezdnię. Każdy z nich w nagrodę za wzorowe pokonanie przejścia dla pieszych otrzymał naklejkę z ulubieńcem wszystkich dzieci – Komisarzem Lwem.

Jednak nie była to jedyna atrakcja. Oprócz mundurowych, pojawił się osobiście wspomniany wcześniej Komisarz Lew! Kiedy tylko pojawił się w przedszkolu, okrzykom radości na widok wielkiego pluszowego funkcjonariusza nie było końca.

Pamiętajmy, aby jak najczęściej rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Im większą ilość wiedzy będziemy przekazywać już od ich najmłodszych lat, tym mniejsze staje się ryzyko wystąpienia ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)