Policjanci z wrocławskiej drogówki pomogli rodzicom chłopca, który dostał ataku padaczki

sobota, 18.6.2022 12:23 190 0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu jadąc drogą ekspresową S8 napotkali osobowego Volkswagena, którego pasażer dał znak ręką, że potrzebują pilnej pomocy. Podróżujący z nimi 3-letni chłopiec dostał ataku padaczki, dlatego mundurowi natychmiast podjęli pilotaż do najbliższego szpitala. Dzięki ich pomocy, chłopiec w krótkim czasie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

W trakcie patrolowania drogi ekspresowej S8, policjanci z wrocławskiej drogówki zostali poproszeni przez rodziców małego chłopca jadących osobowym Volkswagenem o pomoc. Kiedy mundurowi zatrzymali się razem z nimi w bezpiecznym miejscu, podbiegła do radiowozu zrozpaczona kobieta informując ich, że jadący w samochodzie 3-letni syn dostał ataku padaczki.

Sierżant Paweł Milczyński wspólnie z posterunkowym Rafałem Zawisza natychmiast podjęli skuteczne działania. W takich sytuacjach zdrowie i życie jest najważniejsze, dlatego niezwłocznie powiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji i włączając sygnały uprzywilejowania ruszyli do najbliższego wrocławskiego szpitala.

Kiedy dojechali na miejsce, ojciec chłopca niosąc go na rękach pobiegł w stronę pediatrycznej izby przyjęć, gdzie 3-latek otrzymał pomoc medyczną i został przyjęty na oddział.

Dzięki sierżantowi Milczyńskiemu i posterunkowemu Zawisza kolejni potrzebujący otrzymali pomoc. Cieszymy się, że w naszych szeregach służą osoby, na które zawsze można liczyć, a chłopcu oraz jego rodzicom życzymy dużo zdrowia.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)