Policjanci z Irlandii odwiedzili Komendę Miejską we Wrocławiu [FOTO]

poniedziałek, 4.11.2019 15:15 1541 0

Policjanci z Irlandii, Chris Verling oraz Michael Devlin, w ramach międzynarodowej wymiany Stowarzyszenia IPA, zrzeszającego funkcjonariuszy policji z całego świata, odwiedzili przed kilkoma dniami, mundurowych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Uczestnicy Placement Programme mieli m.in. możliwość spotkania się z funkcjonariuszami Wydziału Techniki Kryminalistycznej, Wydziału Prewencji i Patrolowego, a także policjantami z Komisariatu na wrocławskich Krzykach. Wizyta przebiegła w atmosferze wymiany wzajemnych doświadczeń i spostrzeżeń na temat policyjnej służby.

Nie tak dawno pisaliśmy o wizycie wrocławskiej funkcjonariuszki, st. sierż. Magdaleny Rasz z Wydziału Prewencji i Patrolowego, na międzynarodowym seminarium w Irlandii. W ubiegłym tygodniu, w ramach swego rodzaju rewizyty, stolicę Dolnego Śląska odwiedziło dwóch funkcjonariuszy Garda Siochana, czyli policji z Zielonej Wyspy.

Funkcjonariusze na początku pobytu na terenie Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Sołtysowickiej mieli okazję poznać policjantów z Wydziału Techniki Kryminalistycznej, który na co dzień zajmuje się zabezpieczaniem wszelkiego rodzaju śladów na miejscu przestępstw. Irlandzcy funkcjonariusze byli pod wrażeniem nowoczesnego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu wrocławskiej jednostki. Była to też okazja do wymiany doświadczeń na temat ich specyficznej pracy.

Następnie mundurowi z Zielonej Wyspy zostali przyjęci przez Naczelnika Wydziału Prewencji i Patrolowego, który opowiedział o pracy swoich policjantów i działaniach prowadzonych na terenie Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego. W tej, jednej z największych komórek organizacyjnych w ramach komendy, policjanci prowadzą czynności zarówno prewencyjno-profilaktycznej, jak i typowo interwencyjne. Irlandzcy mundurowi dopytywali o to, jak działają kamery nasobne używane przez funkcjonariuszy, a także byli zaskoczeni, że polscy policjanci na co dzień noszą do służby broń. W Irlandii tylko wyspecjalizowane jednostki mają na swoim wyposażeniu tego typu sprzęt.

Irlandzcy funkcjonariusze podczas wizyty zwiedzili również nowoczesny budynek Komisariatu Policji Wrocław - Krzyki, gdzie zostali przyjęci przez komendanta wspomnianej jednostki, który oprowadził ich po komisariacie przy Ślężnej. Mundurowi zobaczyli nie tylko strzelnicę, z której na co dzień korzystają wrocławscy policjanci, ale także pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także pomieszczenie dyżurnych. Podczas odwiedzin rozmawiano o różnicach w służbie w Irlandii, a w Polsce. Zagraniczni funkcjonariusze z niekrywanym zaskoczeniem stwierdzali, że wyposażenie naszych mundurowych jest tak na tak samo dobrym, a w niektórych kwestiach nawet wyższym poziomie niż ich.

Podczas wizyty w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali także policyjne pamiątki, które będą im przypominać o tym sympatycznym dniu spędzonym z wrocławskimi funkcjonariuszami.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz