Policjanci z Grabiszynka szukają właścicieli odzyskanego mienia

piątek, 20.5.2022 12:53 382 0

Dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem, a także kolejnego odpowiedzialnego za zbywanie skradzionych przedmiotów zatrzymali policjanci z Grabiszynka. Część poszkodowanych straty oszacowała na kwotę blisko 25000 zł. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni w trakcie czynności procesowych zatrzymali sporą ilość przedmiotów mogących pochodzić z innych przestępstw. Funkcjonariusze szukają właścicieli skradzionego mienia.

Działania policjantów z komisariatu przy Grabiszyńskiej doprowadziły do zatrzymania 3 mężczyzn w wieku 23, 35 i 42 lat odpowiedzialnych za kradzieże z włamaniem, a także zbywanie skradzionego mienia.

Dwóch z nich włamywało się do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta, kradnąc z nich pozostawione tam przedmioty, a trzeci z nich zbywał je, mając świadomość, że pochodzą z przestępczego procederu. Część poszkodowanych oszacowała już straty na kwotę blisko 25 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, która trafiła do właścicieli.

Przestępcze trio usłyszało już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także paserstwa. 23 i 42-latkowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a ich 35-letni kompan może trafić za kratki na 5 lat.

W chwili obecnej policjanci szukają właścicieli pozostałej części skradzionego mienia. Funkcjonariusze z Grabiszynka proszą o kontakt osoby, które padły ofiarą przestępstwa kradzieży z włamaniem i być może nie zgłaszały tego faktu Policji, a rozpoznają przedmioty widoczne na zdjęciach. Posiadanie dowodu zakupu lub innego potwierdzenia własności ułatwi zwrot jego właścicielowi. W sprawie zabezpieczonych przedmiotów prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 87 155 12 lub 47 87 155 19.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)