Policjanci z Fabrycznej przekazali dary dla uchodźców z Ukrainy

środa, 2.3.2022 12:27 455 0

W związku z konfliktem zbrojnym jaki od kilku dni rozgrywa się za wschodnią granicą Polski, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Do akcji włączają się również policjanci. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zebrali wśród braci policyjnej środki finansowe na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla mieszkańców zza naszej wschodniej granicy, którzy w związku z działaniami wojennymi zmuszeni byli opuścić swój kraj.

Policjanci niejednokrotnie udowodnili, że włączają się we wszelkie akcje pomocowe dla potrzebujących. Sytuacja na Ukrainie przełożyła się na losy całych rodzin, dla których niezbędna jest podstawowa pomoc by przetrwać ten trudny okres. Przebywając na terenie naszego kraju w poszukiwaniu schronienia, znajdując się w zupełnie nowej rzeczywistości, uchodźcy wojenni od razu zostali otoczeni niezbędnym wsparciem, między innymi ze strony służb mundurowych.

Do akcji pomocowych aktywnie włączają się funkcjonariusze naszej formacji. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zebrali środki finansowe na zakup najpotrzebniejszych artykułów. Do policyjnego busa, który przewiózł je następnie do jednej z placówek zajmujących się transportem darów na wschodnią granicę, trafiła między innymi odzież, żywność i środki higieny osobistej.

Wrocławscy policjanci niosą też pomoc bezpośrednio na wschodniej granicy naszego kraju, dbając o bezpieczeństwo i niosąc pomoc potrzebującym wspólnie z funkcjonariuszami innych służb. Na miejscu działają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)